Ana Sayfa / Donanım / 11. nesil Intel: Dynabook dizüstü bilgisayarlar geliyor

11. nesil Intel: Dynabook dizüstü bilgisayarlar geliyor

Dynabook laptop pc yeni sezon modelleri Intel’in 11. kuşak Core işlemcileri ile donatılacak. Kısa tek vakit evvel laptop pc üretimini durduran Toshiba, bu sektördeki payini Sharp’a satarak kendisinin kabuğuna çekildi.

Japon pc üreticisi iki tertemiz pc modeli üreteceğini duyurdu. Bu modellerin ekran büyüklüğü 13.3 inç olacak. Ağırlığı takriben tek kilo var olan bu ürünler, 2020 senesi bitmeden piyasaya sürülecek.

Dynabook laptop pc yeni sezon modelleri neler sunacak?

The Portégé X30L-J adli modelde en çok 48 GB RAM kullanılabilecek. Portégé X30W-J adli aygıt ise en çok 32 GB RAM’e ev sahipliği yapabilecek. Portégé X30L-J modelinde USB Type-A bağlantısı, RJ-45 Ethernet bağlantısı ve Accupoint özelliği bulunacak.

Batarya kapasitesi 53 Wh var olan bu cihazların üretiminde plastik adina magnezyum alaşımı kullanılacak. Grafik ile alakalı her iki aygıt da Iris Xe mimarisinden beslenecek.

Dynabook laptop pc modelleri

Japon temsilcisinin tertemiz laptop bilgisayarları gücünü Intel’s Core i5-1135G7 veyahut Core i7-1165G7 işlemcisinden alacak. Bu bilgisayarlarda bulunması beklenen başka müsterek özellikler arasında Thunderbolt dört bağlantısı, Wi-Fi 6 özelliği, parmak izi okuyucusu ve Windows Hello-ready (IR) sayesinde etkin edilebilen 1080p dokunmatik ekran desteği yer alıyor.

Dynabook, tertemiz laptop bilgisayarlarının dayanıklı olduğunu ve bu iddiasının MIL-STD-810G sertifikası ile ispatlandığını söyledi. Bu cihazların ücretleri ile alakalı Daha rastgele tek bilgiye sahip değiliz.

Dynabook laptop bilgisayar

Sizce Dynabook laptop pc modelleri ile Intel’in 11. kuşak Core işlemcileri başarılı olacak mı? Yorumlarınızı bekliyoruz.

dynabookDynabook dizüstüDynabook laptop bilgisayarDynabook laptop pc modelleriDynabook laptop bilgisayarlarDynabook laptopDynabook laptop modelleriDynabook laptoplarPortégé X30L-JPortégé X30W-J

Check Also

NVIDIA GeForce RTX 3080 performans testi ortaya çıktı

NVIDIA GeForce RTX 3080 performans testi , Geekbench üzerinde alana çıktı. Masaüstü bilgisayarlar amaciyla olduğu …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir