Ana Sayfa / Otomotiv / 2. el fiyatları 50 bin ile 150 bin TL arasına sıkıştı

2. el fiyatları 50 bin ile 150 bin TL arasına sıkıştı

Kullanılmamış otomobillerin tedariğindeki sıkıntı, pandemiyle birlikte yükselen talep, değişken kurlar ve ÖTV koşulları Türkiye’de 2. el oto pazarını ve otomobilleri oldukça cazip kılıyor. Bu çekicilik pazarı oldukça hareketlendiriyor.

Türkiye’nin en hatri sayilir büyüklükte duyuru platformlarından biri var olan Sahibinden, kasım ayına ait verilerini açıkladı. veriler arasında en çok dikkat çekenlerden biri verilen oto ilanlarının yüzde 48.9’u 50 bin Lira ile 150 Lira aralığında olması.

EN ÇOK VOLKSWAGEN VE RENAULT BAKTIK

Sahibinden’de, duyuru bakanlar Kasım ayında sırasıyla en çok Volkswagen, Renault, BMW, Mercedes Benz ve Opel marka otomobillerle ilgilendi.

5 YAŞ VE ÜZERİ ARAÇLARIN İLANLARI dahada ÇOK

Verilere göre Kasım ayında en çok en çok beyaz, siyah, gri, gümüş gri ve al renkli; yakıt türü dizel ve model senesi 2015 var olan otomobillere ait duyurular verildi. Tabloyu incelediğinizde 2015 ve 2016 model araçların yüzde 16.4 oranında ilana koyulduğu alana çıkıyor.

Verilere göre kasım ayında yayınlanan ilanların yüzde 36’sı 0-100 bin kilometre aralığından var olan otomobillerden oluştu.

ak BMW dizel web Kasım ayı Mercedes Mercedes Benz Opel oto ÖTV ülkemiz Volkswagen

Check Also

MTV 2021 yılında ne kadar olacak? MTV zam oranı belirlendi

Yeni yıla girmeden zamlar gelmeye başladı. Motorlu Taşıtlar Vergisi'ne yeni yılla birlikte düzenleme gelirken, ücretlerde de yüzde 9.11 civarında artış yaşanacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir