Ana Sayfa / Teknoloji / 2021 Samsung Amiral Gemileri

2021 Samsung Amiral Gemileri

Samsung, Galaxy S20 serinin Avrupa versiyonunda Snapdragon 865 yerine Exynos 990 işlemcisini kullanılıyor. Exynos 990 ise bünyesinde Mali-G77 MP11 grafik birimini barındırıyor. Ancak, 2021 model amiral gemisi Samsung modellerinde bu durumunda değişeceği su yüzüne çıktı. Samsung ve AMD işbirliğinin meyvelerini önümüzdeki yıl göreceğimiz tahmin ediliyor.

2021 Samsung amiral gemisi modeller AMD GPU ile gelebilir

Samsung ve AMD, 2019 yılında bir ortaklık kurarak AMD Radeon temelli Exynos işlemciler için el sıkışmıştı. Bu ortaklığın meyvesi için ise 2021 yılı işaret edilmişti. Şimdi ise ikili bu 2021 hedefi için sıkı bir çalışma içinde. Bu çalışmanın bir sonucu olarak, 5 nm üretim teknolojisi ile üretileceği söylenen Exynos 1000 bünyesinde AMD grafik birimini barındıracak. Bu da özellikle oyun performansında Exynos 1000’in etkili bir performans göstereceğini bize söylüyor.

AMD’nin mobil grafik biriminin kısa süre önce GFXBench sentetik test sonuçları sızdırılmıştı. Manhattan 3.1 testinden 181.8 kare almayı başaran bu GPU, Aztec Normak ve Aztec High testlerinden ise sırasıyla 138.25 kare  ve 58 kare sonuçlarını aldı. Manhattan 3.1 testinde rakibi Adreno 650’dan yüzde 13 daha iyi performans gösteren GPU, diğer testlerde ise rakibini geçti.

Check Also

iPhone’lara gelen “Evde kal” uyarısının Vodafone’da yaşanan teknik arızdan kaynaklandığı öğrenildi-hemen incele

Türkiye'deki bazı iPhone kullanıcıları bu sabah telefonlarına gelen "Evde kal Türkiye" bildirimi yüzünden şaşkınlığa uğradı. Yüksek bir alarm sesiyle birlikte üst üste gelen bildirimleri susturamayan kullanıcılar sosyal medyadan isyan etti. Operatör sağlayıcısı Vodafone, bildirimin kendi teknik hataları yüzünden kaynaklandığını söyleyerek özürlerini iletti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir