Ana Sayfa / Tekno Haber / 2021 Volkswagen Tiguan tanıtıldı! İşte detayları

2021 Volkswagen Tiguan tanıtıldı! İşte detayları

Avrupa pazarının en çok seçenek edilen SUV modeli var olan 2021 Volkswagen Tiguan, çok performans sunan R çesidi ve hibrit çesidi ile tanıtıldı. Volkswagen’in tertemiz tasarım dilinden uzaklaşmayan makyajlı Tiguan’ın donanımına ve tasarımına yakından bakalım.

2021 Volkswagen Tiguan tasarımı

Makyajlı Tiguan’ın tasarımındaki en çok dikkat çeken farklık ön tamponda olmuş diyebiliriz. petek ızgarasında bulunan yeni Volkswagen logosu ile birlikte yenilenen LED matrix ön farlar Tiguan’ı Vokswagen’in tertemiz tasarım çizgilerinin arasında konumlandırmış. Kalınlaşan petek ızgarası ile daha geniş tek görünüm verilmiş makyajlı Tiguan’a.

Arka tarafta ise tertemiz Volkswagen logosunun altına yerleştirilmiş Tiguan yazısı ve yenilenmiş stoplar dikkat çeken farklıklar arasında. Performanslı R versiyonda Tiguan yazısı adina eklenen R logosu ve 4MOTION yazısı da tekrar tasarlanmış.

Daha evvel Volkswagen Golf, Passat ve Touareg modellerinde gördüğümüz IQ.LIGHT – LED matrix farlar 2021 Volkswagen Tiguan SUV modelinde de yerini almış. Elegance ve R-line donanım paketinde LED “High” stop lambaları canli ikaz özelliğine de sahip olacak.

2021 Volkswagen Tiguan, yeni kuşak MIB3 bilgi eğlence sistemine sahip. araç direksiyonu üzerindeki ve kumanda panelindeki tuşlar, yerini dokunmatik “touch slider” özelliğine sahip kontrollere bırakıyor. bunun için ekstradan abuhava denetim fonksiyonları amaciyla de tertemiz tek dokunmtaik panel makyajlı Volkswagen Tiguan’da yerini alıyor. R-line donanım paketinde bulunan deri direksiyon ve aydınlatmalı USB Type-C bağlantı noktaları da tertemiz Tiguan SUV modelinde gördüğümüz farklıklar arasında. Ayrı olarak Apple CarPlay ve Android Auto özelliklerine sahip “App-Connect” uygulaması ile birlikte uygulamaların arabaya kablosuz entegre edilebilmesi de tertemiz özellikler arasında sayılabilir.

Ateca makyajlandı! 2021 Seat Ateca tanıtıldı!

Ateca makyajlandı! 2021 Seat Ateca tanıtıldı!

2021 Seat Ateca makyajlanmış tek şekilde tanıtıldı. Yenilenen tasarımına eşlik eden tertemiz teknolojisi tertemiz Seat Ateca’yı öne çıkarıyor.

Makyajlı Volkswagen Tiguan motor seçenekleri

2021 Volkswagen Tiguan SUV modelinde kaput altında da Bir hayli farklık gerçekleşti ve seçenekler arttırıldı. 2021 Volkswagen Tiguan, 1.5 litre hacmine sahip 130 PS ve 150 PS güç üreten iki değişik TSI motor ile seçenek edilebiliyor. 150 PS güç üreten versiyonda 7 ileri DSG şanzıman sunulurken, 130 PS güç üreten versiyonda manuel vites kullanılıyor. Dizel seçenek edenler amaciyla de 2.0 litrelik 150 PS güç üreten TDI motor seçeneği satışa sunulacak. İlk etapta ülkemize gelmesi beklenmeyen plug-in hibrit GTE paketinde 242 at güç ve 400 Nm tork üreten 1.4 litrelik hibrit birim yer alıyor. Tamamiyle elektrikli 50 kilometre menzile sahip hibrit model Yalnızca elektrikle 130 km/s hıza ulaşabiliyor. Aynı şekilde ülkemize evvel etapta gelmeyecek performanslı Tiguan R seçeneğinde de 2.0 litrelik 320 at güç üreten TSI motor yer alacak.

Yeni Tiguan’ın, Life, Elegance ve R-Line tertemiz donanım versiyonları ile Türkiye’de sene nihayet çeyreğinde satışa sunulması planlanıyor.

2021 volkswagen tiguan2021 Volkswagen Tiguan motor seçenekleri2021 Volkswagen Tiguan tasarımıMakyajlı Volkswagen TiguanTiguan motor seçenekleri

Check Also

Türk savunma sanayinden Azerbaycan mesajı!

İnsansız sema araçları ve çalisan taşıyıcılar başta olmak üzere Türkiye’nin müdafaa endüstri alanında her geçen …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir