Ana Sayfa / Tekno Haber / 5.499 TL’ye oyuncu bilgisayarı: Technopc Quantum Gaming

5.499 TL’ye oyuncu bilgisayarı: Technopc Quantum Gaming

Technopc Quantum Gaming inceleme videosu ile karşınızdayız. 5.499 TL’ye oyuncu bilgisayarı toplamanın bize mümkün olduğunu gösteren bu kasa, kullanıcısına neler sunuyor? İşte Technopc Quantum Gaming özellikleri ve merak edilen tüm detaylar!

Technopc Quantum Gaming inceleme

Oyuncu bilgisayarı olarak Technopc tarafından bir araya getirilen bu bilgisayar gücünü Ryzen 3 3100 işlemcisinden alıyor. Dilerseniz lafı daha fazla uzatmadan sizler inceleme videosu ile baş başa bırakalım. İyi seyirler.

Technopc Quantum Gaming özellikleri

Genel olarak uygun fiyatlı sistemlerde yer alan bu Ryzen 3 3100 işlemcisi, Base Clock hızı 3.6 GHz ve 65W TDP değerine sahip. İşlemciye eşlik eden bir diğer donanım ise Asus’un Prime B450 M-K anakartı. Çift RAM kanalına sahip bu anakart 4400 Mhz hızında çalışabilecek RAM desteğine de sahip.

Geldik sistemin RAM özelliklerinin yer aldığı bölüme.

RAM olarak Technopc’nin hazırladığı bu sistemde NeoForza‘nın 2×8 16GB 3000 Mhz’lik RAM’leri kullanılmış. Dual channel olarak RAM’lerin bilgisayarda yer almasının oyuncu bilgisayarlarında performans konusunda oldukça önemli olduğunu belirtelim.

Oyuncu bilgisayarı dedik peki bu sistemde hangi ekran kartı var? Ekran kartı tarafında Asus’un Dual serisinden GTX 1660 Super modeli sistemde yer alıyor. 6 GB GDDR6 belleğe sahip olan bu ekran kartı soğutma ve oyun performansı konusunda oldukça başarılı. Üzerinde yer alan 2 adet fan sayesinde de uzun süreli kullanımlarda ekran kartının ısısı yükselmiyor ve performans da bir düşüş yaşanmıyor.

Depolama kısmına baktığımızda ise Toshiba‘nın 480 GB’lık bir SSD modeli ile karşılaşıyoruz. Bu SSD’nin okuma hızı 555 MB , yazma hızı ise 540 MB. Sistemin hızında oldukça önemli bir rol oynayan SSD’nin gayet yeterli olduğunu düşünüyorum.

Son olarak da sistemin güç kanyağından ve dış kasasından bahsetmek istiyorum. Güç kaynağı olarak FSP’nin 600w 80+ sertifikasına sahip bir ürünü yer alıyor. Güç kaynağının sertifikalı olması verimlilik konusunda burada oldukça avantaj sağlıyor.

Kasa olarak da bu bilgisayarda Technopc Quantum Gaming Serisi Kasa kullanılmış. Önde 3 arkada ise bir adet fan yer alan bu kasa hava alma konusunda güzel işler çıkartabiliyor. Fan renklerini özelleştirmeside bilgisayarın yanında gelen kumanda ile yapılabiliyor. Oyuncu bilgisayarı olduğunu düşündüğümüz zaman bu kasa oldukça başarılı.

2020 bilgisayar toplama5 çayı5600tl bilgisayar5600tl pc toplamaasusbilgisayar toplamacanlı yayınfiyat performansfps testigaming bilgisayarnvidiaoyun canavarıoyun testioyuncu bilgisayarıpc toplamasdnsdn bilgisayarsdn bilgisayar toplama videosdncevaplıyorshiftdeletenetsistem tavsiyesisistem toplamasistem toplama rehberitechnopcuygun fiyatlı bilgisayarvideo incelemeyüksek fps

Kaynak :shiftdelete

Check Also

Türk savunma sanayinden Azerbaycan mesajı!

İnsansız sema araçları ve çalisan taşıyıcılar başta olmak üzere Türkiye’nin müdafaa endüstri alanında her geçen …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir