Ana Sayfa / Otomotiv / AKO Jant’tan 5 milyon dolarlık yatırım

AKO Jant’tan 5 milyon dolarlık yatırım

AKO Grup içerisinde ticari, zirai ve askeri otomobiller amaciyla ispit imalatı gerçekleştiren AKO Jant, bu sene içinde 5 milyon dolar düzeyinde gerçekleşen yatırımla tertemiz disk hatları ile imalat kapasitesini iki katına çıkaracak.

Firma 2018 seneninde takriben 4.5 milyon dolarlık yatırımla tertemiz ispit imalat hattını devreye almıştı. Şimdi ise 5 milyon dolarlık yatırımla birlikte imalat kapasitesini 2’ye çıkarmayı hedefliyor. Firma ağır ticari araç, askeri araç ve traktör benzeri taşıtlara ispit imalatı gerçekleştiriyor.

AKO ispit Fabrika Müdürü Ömer Abrekoğlu, “Yatırımlar kapsamında, AKO ispit fabrikasında 2021 seneninde hizmete girecek tertemiz disk imalat hattının yanı sıra, endüstri 4.0 kapsamında INPDS imalat takip sistemi ve robotlu imalat hatlarında imalat kapasitesinde artış sağlanıyor. bütün bu yatırımlarla AKO Jant’ın imalat kapasitesini, 2021 seneninde ikiye katlamayı hedefliyoruz” dedi.

AKO ispit Fabrika Müdürü Ömer Abrekoğlu

Dolar

Check Also

2. el fiyatları 50 bin ile 150 bin TL arasına sıkıştı

2. el otomobil pazarındaki hareketlilik son günlerin en popüler konuları arasında. Sahibinden internet sitesi, pazarın kasım ayı verilerini açıkladı. Buna göre kasım ayı boyunca yayınlanan otomobil ilanlarının neredeyse yarısı '50 bin TL ile 150 bin TL' aralığında...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir