Ana Sayfa / Tekno Haber / Android 11 Beta kullanıma sunuldu! İşte yenilikler

Android 11 Beta kullanıma sunuldu! İşte yenilikler

Android 11 Betasının tanıtımı ABD’de yaşanan protestolar hasebiyle ertelenmişti. Kullancılarla dahada geç buluşacağı söylenen beta sürümünün geçtiğimiz hafta hata neticesi yayınlandığını size duyurmuştuk. Kısa süre içinde ayrım edilen ve düzeltilen bu mesele tekrar de Bir takım modellerin bu betayı almasına neden olmuştu. Şimdi ise 10 Haziran 2020 tarihinde Google Blog’da yapılan duyuruya göre Android 11 Beta sürümü kullanıma sunuldu.

Android 11 Beta kullanıma sunuldu

Google yayınladığı yazıda çevrimiçi olarak video klipler ve adımlar da gösteriyor. Andorid 11 Betası Pixel telefonlar amaciyla kullanıma sundu. Yenilenmiş tek bildirim sistemi getiren Google, aynı zamanda tertemiz tek güç menüsü sunarken, Bir hayli minik ayarı da eklemiş benzeri görünüyor.

Şu vakit için Pixel 2 ve üstü telefonlar amaciyla beta programına kaydolanlar amaciyla kullanıma sunulan tertemiz Android 11 Betası, mesele çıkartan Bir takım sistemsel meseleler üstüne odaklanıyor.

Kontrol ve saklılık üstüne de odaklanılan tertemiz betada, mesajlaşma uygulamalarının da geliştirildiği görülüyor. Google Meet ve Google Duo amaciyla aile modu çağrılarını dahada basit yanıtlama, efektler ekleme ve başka başka yollarla kendinizi ifade etmenizi sağlayan özellikler ekleniyor.

Android 11 Beta kullanim alanina sunuldu-03

Yani Android 11 Betasında da görüldüğü üzere Google, mesajlaşma uygulamaları amaciyla geliştirmeler sunuyor. Android 11, başka uygulamalarda işlerinizi hallederken, var mesajlaşma uygulaması arasında geçiş yapmadan mühim görüşmelere cevap vermenize ve onlarla etkileşime geçmenize muavin var olan tertemiz tek kalite var olan Bubbles‘ı da tanıttı.

Bunun yanında telefonda güç düğmesine uzunca süre basıldığında telefon ile birlikte eğer varsa akıllı cihazların denetim edilmesi mümkün kılınıyor. tek tuşla hızlı erişim sağlayan bu tertemiz arayüz, akıllı cihazların arasında kolayca geçiş yapmayı sağlayan tek ekranı size sunuyor.

Android 11 Beta kullanim alanina sunuldu

Android 11‘e istikbal tek başka özelliklerden birisi de ses veyahut video içeriklerinin oynatıldığı cihazlar arasında geçişler. Cihazlar arasında hızlı ve basit geçiş yapmayı sağlayacak Android 11, kulaklıklardan, hoparlörlere ve akıllı TV’lere civarindan kontrolleri içeriyor.

Güvenlik noktasında da geliştirmeleri bulunan bu sürümde, tek seferlik izinlerle uygulamaların mikrofonlara, kameraya veyahut konum bilgilerine Yalnızca tek sefer erişim desturu verebiliyorsunuz. tabiki bununla birlikte tek de rastgele uygulamayı uzunca süre kullanmadıysanız mevzubahis uygulamayla ilişkili bütün desturlar de otomatik olarak sıfırlanıyor ve bu durum bildirim şeklinde ekrana düşüyor.

Android 11 ile Bir hayli şey değişecek gibi. Akıllı telefonları dahada da akıllı vaziyete getirecek bu sürüm ile alakalı neler düşünüyorsunuz? Yorumlarda bizlerle paylaşmayı unutmayın!

Androidandroid 11 betaAndroid 11 Beta kullanıma sunulduAndroid 11 Beta sürümü

Check Also

Türk savunma sanayinden Azerbaycan mesajı!

İnsansız sema araçları ve çalisan taşıyıcılar başta olmak üzere Türkiye’nin müdafaa endüstri alanında her geçen …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir