Ana Sayfa / Tekno Haber / Android 11 etkinliği ertelendi! İşte tahmini gerekçe!

Android 11 etkinliği ertelendi! İşte tahmini gerekçe!

Android‘in tertemiz sürümü şu anda geliştirici önizleme sürümleri ile Pixel serisi telefonlarda test ediliyor. Android 11 Beta sürümünün 3 Haziran tarihinde çevrimiçi tek etkinlikte tanıtılması planlıyordu, ama ileri tek tarihe ertelendi.

Google etkinliği neden iptal etti? Aslında resmi tek cevap yok. Ancak, ABD’nin Minneapolis şehrinde kara tenli George Floyd‘un gözaltına alınma işlemi esnasında zabita şiddeti hasebiyle hayatını kaybetmesine memleket genelinde başlayan protestoların etkinliğin iptal edilmesine kapı araladığı düşünülüyor.

Android 11 Beta etkinliği ileri tek tarihte olacak!

Her sene olduğu benzeri bu senede Android’in tertemiz sürümü Google I/O etkinliğinde tanıtılacaktı. Ancak, corona virüs nedeniyle bütün hayat ile eş şekilde Google’da bu etkinliği iptal etmeye karar verdi. Şu anda ABD’deki protestolar artıyor olsa da, çok ağırbaşlı seviyelere erişmiş değil.

Bu nedenle Google’ın aldığı karar Bir hayli kişiyi şaşırttı. ama teknoloji devinin etkinliğin olaylarından gölgesinde kalmasından çekindiği düşünülüyor. Sandy Kasırgasının, 2012 seneninde Galaxy Nexus’un lansmanını iptal etmesinden bu yana şirketin lansman Tasarılarında bu civarindan kesinti olmamıştı.

Android 11 Beta’nın yanı sıra uzunca müddettir gündemden düşmeyen Pixel 4a’nın biran evvel tanıtılması gerekiyor.

android 11android 11 betaandroid 11 beta etkinliği

Check Also

Türk savunma sanayinden Azerbaycan mesajı!

İnsansız sema araçları ve çalisan taşıyıcılar başta olmak üzere Türkiye’nin müdafaa endüstri alanında her geçen …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir