Ana Sayfa / Android / Android Studio 4.0 çıktı! Android 11 hazırlıkları!

Android Studio 4.0 çıktı! Android 11 hazırlıkları!

Android 11 geliştirici önizleme sürümü ile karşımıza çıkıyor. Her sürümde detaylarını sizlerle paylaştığımız Android 11 Beta sürümüne 3 Haziran tarihinde, yani gelecek hafta geçiş yapacak ve birkaç ay sonra final sürümü çıkacak.

Tabii, bu süreçte geliştiricilerin uygulama ve oyunlarını Android’in son sürümü ile uyumlu hale getirmesi, yeni özelliklerden yararlanarak işlevselliği artırması bekleniyor. Resmi geliştirme aracının son sürümü: Android Studio 4 yayınlandı.

Android Studio 4.0 neler sunuyor?

Uygulamalara eklenen animasyonlar, kullanıcı deneyimine olumlu bir etki sağlıyor. Ancak, geliştiricilerin kullanıcı arayüzündeki animasyon ve hareketleri en iyi hale getirmesi çok kolay değil. Android Studio 4.0 ile gelen Hareket Düzenleyicisi sayesinde geliştiriciler bunu gerçek zamanlı olarak görebiliyor.

Ek olarak Düzen Doğrulaması özelliği geliştiricilere sunuldu. Android cihazlar onlarca farklı ekran boyutunda ve çözünürlükte karşımıza çıkıyor. Son dönemde birçok telefon birbirini tekrar ediyor olsa da, Xperia 1 gibi süper yüksek / geniş telefonların yanı sıra Galaxy Fold gibi katlanabilir çözümler satışa sunuldu.

Düzen Doğrulaması ile geliştiricilerin, uygulamanın tüm ekran boyutları ile uyumlu halde olmasını sağlaması kolaylaşıyor. Kullanılan Android SDK sürümüne bakılmaksızın Java 8 desteği ile karşımıza çıkan Android Studio 4 sürümünü indirmek için buraya tıklayabilirsiniz.

Android StudioAndroid Studio 4.0

Kaynak :shiftdelete

Check Also

Chrome’un Android uygulamasına gelecek özellik!

Google Chrome Android uygulaması gizli mod için beklenen özelliğe kavuşuyor gibi duruyor. Testleri başlayan özellik …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir