Ana Sayfa / iOS / Android’den alınan iOS 14 özellikleri

Android’den alınan iOS 14 özellikleri

WWDC 2020’nin başlamasıyla birlikte tertemiz iOS sürümü duyuruldu. Duyurulan özellikler dikkat çekti. ama Android, iOS 14 özellikleri amaciyla gelen Bir takım yeniliklere dahada evvelce sahipti. İşte öne çıkan, Android’den alınan iOS 14 özellikleri

Yeni sürümün duyurusu esnasında öne çıkan özelliklerin, halihazırda Android cihazlarda kullanılabilir olması dikkat çekti. dahada evvel de Daha önceki iOS sürümlerine ait yenilikler amaciyla bu tür veriler alana çıkmıştı.

Android ile Bilinen iOS 14 özellikleri

WWDC 2020 sayesinde Apple dünyasına ait yenilikler hayat ile paylaşıldı. iPhone yeni sezon modelleri amaciyla geliştirilen iOS 14 de etkinliğin en dikkat çeken noktalarından biriydi. tertemiz özelliklerin duyurulmasının ardından, Android modellerinde dahada evvelce kullanılan özellikler alana çıktı. Bu özelliklerin sayısının tek hayli çok olduğu görülüyor.

Özellikler incelendiğinde, iPhone kullanıcılarını mutluluk dolu edecek yenilikler olarak nitelendiriliyor. ama her iOS sürümü ilaninda sonrasında yapılan karşılaştırma, bu sürüm amaciyla de yapıldı. İşte alana çıkan “benzer” özellikler…

Varsayılan uygulamalarda değişiklik

Bilindiği üzere Android modellerinde, düşünülen olarak modelde heyeti gelen uygulamalardan farklı, sonradan kurulan uygulamaları seçmek mümkün.  Bu kalite yıllardır Android kullanıcıları tarafından kullanılıyordu. iOS 14 ile kazançlan bu yenilik, e-posta ve tarayıcı nitelikleri amaciyla olabilitesi çok oldu. Kullanıcılar bu iki uygulamada sınırlı olmak üzere bu özelliği kullanacak.

Bu yenilik sayesinde kullanıcılar otomatik olarak açılan e-posta ve Safari adina istediği e-posta uygulaması ve tarayıcıyı kullanmaya başlayacak.

Widgetler iPhone’da

android'den alınan ios 14 özellikleri

Yıllardır Android modellerde kullanılan tek başka kalite de widget olmuştu. Kullanıcıların dahada basit kullanım deneyimi yaşamasını planlayan bu minik alanlar kişiselleştirme işlemiyle de kullanıcıların beğenisini kazanmıştı. uzunca süre de bu özelliğin iOS cihazlarda olmaması eleştiri almıştı. ama tertemiz sürümle birlikte iPhone kullanıcıları, ekranlarında widget kullanmaya başlayabilecek.

Farklı amaçlarla kullanıcıların karşısına çıkan widgetler, ekran içinde boyutlarına göre ayarlanabilecek. Widgetlar, Widget Galeri üzerinden ulaşılabilir olacak.

android ios 14 özellikleriandroid’den alınan ios 14 özellikleriiOSios 14ios 14 özellikleriios özellikleri

Check Also

iOS ve iPadOS 13.5.5 Beta yayınlandı

Apple, işletim sistemi üzerinde geliştirmelere ayni ritimde devam ediliyor. Firma iOS 13.5.5 Beta ve iPadOS …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir