Ana Sayfa / Mobil / Apple, geliştiriciler için tanıtım videosu yayınladı

Apple, geliştiriciler için tanıtım videosu yayınladı

Geçtiğimiz günlerde WWDC20 ile gündeme gelen Apple, iPadOS işletim sistemine oyun yazan geliştiriciler için tanıtım videosu yayınladı. Yeni kontrolcü desteğini vurgulayan şirket, geliştiricilerin oyunlarını kontrolcü ve klavye – fare uyumlu hale getirmesini istedi.

Apple, geliştiriciler için tanıtım videosu yayınladı

WWDC20 ile birlikte geliştiricilere daha fazla özellik ekleme imkanı sunan Apple, bunun ile ilgili bir tanıtım videosu yayınladı. Yayınlanan videoda geliştiricilere iPad için hazırladıkları oyunları güncellemelerini isteyen firma, Xbox Elit ve Adaptive kontrolcülerini de destekleyeceğini duyurdu.

Apple geliştiriciler için tanıtım videosu yayınladı

Apple, 2020 yılının başlarında iPadOS 13.4 ile birlikte klavye ve fare destekleyeceğini açıklamıştı. Ayrıca iPhone, iPad, Mac ve Apple TV için de özel tasarlanmış kontrolcü, Xbox Elite ve Adaptive desteği sunacağını açıkladı.

Geliştiriciler için yer alan videoda, ” Klavye, fare ve kontrolcü gibi cihazlar için iPad oyununuzu güncelleyebilirsiniz. Farklı platformlar için geliştirdiğiniz oyunları iPadOS kullanıcıları için uyarlayabilirsiniz. Kullanıcıların oyunlar ile nasıl etkileşimde olacağını deneyimlemek için yeni özelliğimizi keşfedin. Hazırladığımız video sayesinde tam ekran oyunlarda kontrolcüleri nasıl entegre edeceğinizi ve kullanıcılara nasıl daha iyi oyun deneyimi yaşatabileceğinizi öğreneceksiniz.” ifadeleri kullanıldı. Şirketin  yayınladığı videoya buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

AppleApple iPad geliştirici videosuApple iPadOS geliştirici videosuipadosiPadOS geliştirici videosu

Kaynak :shiftdelete

Check Also

ABD ve Huawei gerilimi, TSMC’yi zora sokabilir!

Çip üreticisi denilince, akla evvel gelen firmalardan birisi de TSMC. Pazarda liderliği elinde bulunduran Tayvanlı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir