Ana Sayfa / Akıllı Telefon / Apple’a reklamlarındaki iddia sebebiyle kesilen ceza

Apple’a reklamlarındaki iddia sebebiyle kesilen ceza

Apple tertemiz ceza ile gündeme geldi. Apple bildiğiniz benzeri özellikle YouTube üzerinden reklam kampanyası paylaşıyor. değişik ve ses getiren şekillerde iPhone’ları pazarlayan şirkete şimdi de İtalya tarafından 12 milyon dolarlık tek karar kesildi.

Apple tertemiz karar aldı: Bu sefer olay suya dayanıklılık

Apple, iPhone’un suya dayanıklılığı ile alakalı söyledikleri sebebinden 12 milyon dolar karar aldı. Apple, iPhone’larının suya dayanıklılığını pazarlarken tüketicileri yanılttığı amaciyla İtalyan Antitröst Otoritesi tarafından 10 milyon avro (yaklaşık 12 milyon dolar) kazanç cezasına çarptırıldı.

Apple, iPhone 8, iPhone 8 Plus, iPhone XR, iPhone XS, iPhone XS Max, iPhone 11, iPhone 11 Pro ve iPhone 11 Pro Max benzeri değişik iPhone modelini pazarlarken kullandığı suya karşı dayanıklılık söylemlerinde yeteri civarindan açık olmadığı gerekçesiyle suçlandı. Şirket, reklamlarında iPhone’larının tek metreden dört metreye civarindan değişen derinliklerde ve 30 dakikaya civarindan suya dayanabileceğini söylüyor.

Apple tertemiz ceza-00

Apple, tüketicilere, derinliklerin ve zamanlamanın statik ve saf su ile laboratuvar kontrollü testler benzeri tespit edecek koşullar altında işe yaradığını doğru tek şekilde açıklamamakla suçlanıyor. Başka bir deyişle Bir hayli kişi deniz veyahut umman benzeri tuzlu suya telefonlarını düşürdüklerinde ve hasar ile karşılaştıklarında suya dayanıklılık kapsamı dışına çıkılmış oluyor.

Aynı vakitte iPhone’lar tespit edecek koşullar altında suya dayanıklı deney ediyor ama Apple’ın garanti kapsamı sıvı temaslarını içermiyor. Burada yaşanan ikilem sebebiyle İtalya tarafından Apple’a karar kesildi. bu yüzden aslında ceza; Apple’ın suya dayanıklılık iddialarının koşullarını ve sınırlamalarını ahenk gösteren şekilde kullanıcılarla paylaşmadığı amaciyla kesilmiş oluyor.

AppleApple iPhoneApple tertemiz cezaiPhoneiphone 11iphone 11 proiPhone 8iphone 8 plusiPhone cezası appleiphone xriPhone XsiPhone XS Max

Check Also

Telefonu webcam olarak kullanma nasıl yapılır?

Koronavirüs salgını hasebiyle uzaktan eğitim / çalışma düzenine geçtiğimiz Bu sıralar görüntülü görüşmelere sıkça katılmamız …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir