Ana Sayfa / Tekno Haber / BMW abonelik sistemi ile özellikleri satacak

BMW abonelik sistemi ile özellikleri satacak

Yakın vakitte BMW abonelik sistemi ile Bir hayli özelliğini kullanıcılara süreli olarak sunacak. BMW, koltuk ısıtma, direksiyon ısıtma, direksiyon soğutma, masaj benzeri Bir hayli özelliği müşterilerine abonelik sistemi ile satmak istiyor.

BMW dijital kişiselleştirme ile Bir hayli özelliği abonelik sistemiyle satacak

BMW sahiplerinin yazılım güncellemesi yolu ile otomobillerine Bir takım ek paketleri ekleyebilmesi dijital kişiselleştirme isimi altında yer alıyor. Bu ek paketlerin içerisine hız sabitleyici, şerit takip asistanı benzeri teknik özelliklerin yanı sıra ısıtmalı araç direksiyonu benzeri özellikler de yer alıyor..

BMW sahipleri, abonelikleri mobil uygulamalarda olduğu benzeri süreli olarak satın alabilecekler. BMW’nin gösterdiği tek örnekte, otomobilin sahibi kullandığı süre süresince ısıtmalı koltuklar amaciyla tediye yapabilir. dahada ardindan sattığı kişi isterse aboneliği tekrar alabilir veyahut almaz. Bu benzeri aboneliklerin yakın vakitte tüm oto markalarında karşımıza çıkması oldukça mümkün tek durum.

BMW abonelik sistemi ile kullanıcılar sunacağı özellikler pazardan pazara farklılık gösterecek. BMW sözcüsünün verdiği örnekten yola çıkacak olursak, ısıtmalı koltuklar ABD’de tek lüks olarak görünmezken Bir takım pazarlarda lüks olarak görülebiliyor ve sıfır oto satın almak isteyenler tarafından seçenek edilmeyebiliyor. Bu vaziyette evvel satın almada otomobilin ek özelliklerle çok dahada pahalı olduğunu düşünen pazarlarda dahada çok kalite BMW abonelik sistemi ile satılacak.

BMW ücretli aboneliği rakiplerinde de yer alabilir

Rakipleriyle kıyasladığımızda BMW’nin bu sisteminin evvel etapta ne civarindan kullanıcı arkadaşı olduğunu görmek tek hayli güç olacak. Tesla’nın her güncellemede otomobillerini ücretsiz olarak veyahut çok pahali olmayan abonelik ücreti ile dahada gelişmiş vaziyete getirmesi, BMW’nin dijital kişiselleştirme sistemine karşı verilebilecek en açık örneklerden biri.

BMW abonelik sisteminin evvel örneği ABD’de görüldü. dahada evvel Tesla’da gördüğümüz ve nihayet güncelleme ile istek eden kullanıcıların kullanabileceği araç içi kamerası ABD’de takriben 500 BMW sürücüsü tarafından etkin olarak kullanılıyor. tek talihsiz kaza vaziyetinde bu sistem kazanın 20 saniye öncesini ve talihsiz kaza anını kayıt altına alarak kimin hatalı olduğunu kanıtlamaya muavin oluyor. Bu sistemi kullanan sürücüler şimdilik yılda 39 dolar, eğer üç senelik kullanmak isterlerse 99 dolar abonelik ücreti ödüyorlar.

Abonelik sisteminde çok değişik özellikler yer alacak

BMW abonelik sisteminde gördüğümüz dikkat cazip tek başka ayrinti da motor sesini içeriye veren ses sisteminin de listede yer alması. bu erken Bir hayli BMW modelinde oto içinde duyulan motor sesi, otomobilin motorundan gelmiyor. Önceden kaydedilmiş sesler sürücü ve yolcular tarafından duyuluyor. Bu benzeri özelliklerin de abonelik sisteminde yer alması şaşırtıcı tek durum.

Ülkemizde de kullanılmasını beklediğimiz bu sistemin sizce sıfır oto fiyatlarına etkisi nasıl olur. Ayrı olarak 2. el oto satışlarında da tesirli olacak bu sistemin uygulanması sizce mantıklı mı? Yorumlarda belirtin lütfen.

bmwBMW abonelik sistemiBMW dijital kişiselleştirme

Check Also

Türk savunma sanayinden Azerbaycan mesajı!

İnsansız sema araçları ve çalisan taşıyıcılar başta olmak üzere Türkiye’nin müdafaa endüstri alanında her geçen …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir