Ana Sayfa / Tekno Haber / Call of Duty’den oyunda ırkçılığa karşı önemli adım

Call of Duty’den oyunda ırkçılığa karşı önemli adım

Call of Duty daha yeni yaptığı bir duyuru ile ABD protestoları sonrası attığı adımlarla gündeme geliyor. Irkçılık kaynaklı sorunların yaşanmasından dolayı hem Modern Warfare’ın hem de mobil oyunu için yeni sezonlarını geciktireceğini bildirmişti. Irkçılığın karşısında duracak şekilde kararlar alan oyunun geliştirici ekibi şimdi de Call of Duty Modern Warfare ırkçılık için yeni bir karar alıyor. Bu karar kapsamında ırkçılık yapan kullanıcıların başı derde girecek.

Call of Duty Modern Warfare ırkçılık kararı 

Activision ve Infinity Ward, ABD protestolarının ardından 3 Haziran’da yeni sezonun yayımlanmasını erteleceğini duyurmuştu. Şirketten yeni bir Twitter paylaşımı geldi.

Bu paylaşıma göre Call of Duty: Modern Warfare ve Warzone’da ırkçılığa karşı yeni önlemler alınacak. Bu kapsamda ırkçılık yapan kişilerin tekrar oyuna girmesi gerçekten zor olacak zira bu kişiler hem kalıcı banlar yiyecek hem de isim değişikliklerine karşı filtreler gelecek.

Call of Duty için alınan bu yeni ırkçılık karşıtı önlem pakedinde binlerce kişinin oyundan banlanması söz konusu olacak. Modern Warfare’ı piyasaya sürdüğünden bu yana ırkçılığa karşı önlemler almaya çalıştıklarını paylaşan şirkette daha iyisini yapmak adına böyle bir karar alındığı aktarılıyor.

Twitter paylaşımında ırkçılık konusunda yeteri kadar iyi olamadıklarını söyleyen şirket yine de elinden gelenin en iyisini yapmaya çalıştığnı belirtiyor ve özür diliyor.

Call of Duty Modern Warfare ırkçılıkCall of Duty Modern Warfare ırkçılık kararıırkçılıkırkçılık kararı

Kaynak :shiftdelete

Check Also

Türk savunma sanayinden Azerbaycan mesajı!

İnsansız sema araçları ve çalisan taşıyıcılar başta olmak üzere Türkiye’nin müdafaa endüstri alanında her geçen …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir