Ana Sayfa / Android / Chrome’un Android uygulamasına gelecek özellik!

Chrome’un Android uygulamasına gelecek özellik!

Google Chrome Android uygulaması gizli mod için beklenen özelliğe kavuşuyor gibi duruyor. Testleri başlayan özellik yakında gelebilir. Google Chrome Android kullanıcıları için yeni bir özellik test ediyor. Chrome’da Gizli Mod açıkken, ekran görüntüsü alınmasına izin verilmiyordu. Mobil cihazlarda gizlilik protokolleri sebebiyle bu uygulamaya geçen Google, özellikle gizli moddayken kullanıcıların ekran görüntüsü almasını yasaklamıştı. İşte bu özellik değişiyor olabilir.

Google Chrome Android uygulaması gizli mod açıkken ekran görüntüsü alma

Google Chrome Android uygulaması gizli mod

Google’ın sevilen gizli mod özelliği sayesinde girdiğiniz veya tıkladığınız sitelerdeki hareketleriniz izlenmiyor ve geçmişi silmenize gerek kalmıyor. Zira gizli moddan çıktığınızda verileriniz otomatik olarak siliniyor.

Sevilen özellik içindeyken ekran görüntüsü almak şu zamana kadar mümkün değildi. İşleri değiştirmek için kolları sıvayan yazılım geliştiricileri, gizli moddayken ekran görüntüsünün alınmasını sağlayacak bir özellik üzerinde çalışıyor. Şu an bu özelliğin ne zaman kullanıcılara sunulacağı ve güncellemenin ne zaman geleceği bilinmiyor olsa da bir süredir beklenen bir özellik olduğunu söylemek mümkün.

Hatırlatmak gerekirse yakın zaman önce Google Chrome ve YouTube, QUIC özelliği ile hızlanacağını sizlere duyurmuştuk. Google Chrome, uzun yıllardır TCP protokolünü kullanıyor olsa da konu sitelerin yüklenme hızları olduğu zaman tarayıcıdan, kullanılan protokole kadar birçok kriter kullanıcı deneyimini etkileyebiliyor. Son 30 yılda değişmeyen tek şey ise, TCP (iletim kontrol protokolü) özelliği. QUIC özelliği ise TCP yerine UDP (kullanıcı datagram protokolü) kullanıyor.

Android uygulamasıChrome’da Gizli Mod açıkkenChrome’da Gizli Mod açıkken ekran görüntüsü almaekran görüntüsü almaGoogle Chrome Android uygulaması

Kaynak :shiftdelete

Check Also

Huawei P Smart 2021 kutu açılışı ve özellikleri!

Huawei P Smart 2021 kutu açılışı videosu ile karşınızdayız. Bu videomuzda, Huawei’in tertemiz telefonu Huawei …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir