Ana Sayfa / Akıllı Telefon / Çift ekranlı Microsoft Surface Duo parçalarına ayrıldı!

Çift ekranlı Microsoft Surface Duo parçalarına ayrıldı!

Windows Phone işletim sistemi ile akıllı telefon sektöründe başarısız olan Microsoft, 2019 yılında kapsamlı bir şekilde duyurusunu gerçekleştirdiği çift ekranlı Surface Duo‘yu geçen hafta tanıttı. Android işletim sistemi ile çalışan Microsoft Surface Duo fiyatı ile kullanıcıların beğenisini kazanırken (rakipleri ile kıyaslandığında) ilk testler ortaya çıkmaya başladı; cihaz parçalarına ayrıldı!

Diğer telefonlar ile kıyasladığımızda Surface Duo’nun parçalarına ayrılması heyecan verici, zira Microsoft’un cihazı nasıl tasarladığı merak ediliyordu.

Microsoft Surface Duo parçalarına ayrıldı!

Cihazda çift ekran yer aldığı için verilerin her iki tarafa aktarılması gerekiyor. Bu kapsamda kablolar menteşenin alt ve üst kısmında yer alan bölümden karşıya geçiyor. Bu sayede güç, görüntü, dokunmatik sinyalleri kısacası her şey aktarılıyor.

Microsoft menteşelerin dayanıklılığını ömür boyu olarak nitelendiriyor. Yani cihazın kullanım ömrünü doldurana kadar menteşelerde sorun yaşanmayacağını vurguluyor. Surface Duo’da iki adet bataryanın yer aldığını daha önce söylemiştik. Bu kapsamda büyük pil sol kısımda yer alırken, küçük pil sağ tarafta yer alıyor.

Microsoft farklı boyutlara rağmen her ikisinin de birlikte şarj olacağını ve boşalacağını söylüyor. Cihaza güç veren Qualcomm Snapdragon 855 ve yardımcı işlemciler, sağ kısımdaki küçük pilin alt tarafında yer alıyor.

Microsoft Surface Duosurface duosurface duo özellikleri

Kaynak :shiftdelete

Check Also

Telefonu webcam olarak kullanma nasıl yapılır?

Koronavirüs salgını hasebiyle uzaktan eğitim / çalışma düzenine geçtiğimiz Bu sıralar görüntülü görüşmelere sıkça katılmamız …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir