Ana Sayfa / Donanım / Dell, iş odaklı Latitude serisi modellerini tanıttı

Dell, iş odaklı Latitude serisi modellerini tanıttı

Dell bugün yeni bilgisayarlarını tanıttı. Bunlar arasında, iş dünyasına hitap eden Dell Latitude serisi için ‘koronavirüs güncellemesi’ni de içeren iki yeni model de karşımıza çıkıyor. Her iki dizüstü bilgisayar modelinin kamerasında salgın nedeniyle evden çalışmaya geçenler için önemli geliştirmeler yer alıyor.

Dell Latitude serisi özellikleri ve fiyatı

CES’te boy göstermesi beklenen Dell etkinlik öncesinde yeni dizüstü serisini tanıttı. Latitude serisinde yer alan cihazlar 9420 ve 9520 olarak adlandırılıyor. Cihazlara eklenen özel bir kamera sistemi sayesinde otomatik olarak kapanabilen bir kameraya ev sahipliği yapan bilgisayarlar, Intel’in 11. nesil Gen vPro işlemcisine de sahip olacak.

Cihazlarda yer alan kullanılmadığında otomatik olarak kapanan kamera sistemi, SafeShutter olarak adlandırılıyor. Gelelim cihazların diğer özelliklerine: Latitude 9520 modeli daha üstte konumlandırılıyor ancak cihaz hakkında pek bir detay paylaşılmadı.

Dell Latitude serisi

Daha çok Latitude 9420 üzerine odaklanan Dell, bu bilgisayarın Intel Core i7 seviyesine kadar işlemcilerle özelleştirilebilecek olduğunu belirtiyor. Bilgisayar modelinin 14 inç boyutlarında ve 2.560 x 1.600 piksel çözünürlüğü destekleyen bir ekranı bulunuyor. 2’si 1 arada ekranı da bulunan cihazı isterlerse 1080p çözünürlüğe sahip bir ekranı daha uygun bir fiyata satın alabilecek. Latitude 9420, 32 GB’a kadar RAM’e ve depolama tarafında ise 1 TB PCIe NVMe SSD’ye kadar bir destek ile karşılanıyor.

9420 modelinde aynı zamanda Qualcomm’un Snapdragon X20 veya X55 modemleri yer alacak. Buna ik olarak hem LTE hem de 5G desteği isteyen kullanıcılar buna ekstra bir ücret ödeyerek ulaşabilecek.

Dell Latitude 9420: 1.949 dolar.
Dell Latitude 9520: fiyat bilgisi açıklanmadı.

delldell dizüstü bilgisayarlarDell Latitude Serisidizüstü bilgisayarlartaşınabilir bilgisayar

Kaynak :shiftdelete

Check Also

Intel Core i7-11700K, AMD Ryzen 7 5800X’e fark attı

Intel’in Core i7-11700K Rocket Lake masaüstü işlemcisinin güncel Geekbench performans değerleri sızdırıldı. Leakbench & TUM_APISAK …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir