Ana Sayfa / Tekno Haber / Dünya Sağlık Örgütü yeni rekor rakamları açıkladı

Dünya Sağlık Örgütü yeni rekor rakamları açıkladı

Dünya sağlık Örgütü(DSÖ) tertemiz rekor rakamları açıkladı. yeryüzünde olay sayılarında artış görüldüğünü söyleyen DSÖ yetkilileri, 24 saatte en çok vakanın yaşanmasına ait tertemiz tek rekor kırıldığını duyurdu. İşte Dünya sağlık Örgütünden rekor rakamlar:

Dünya sağlık Örgütünden rekor rakamlar

Dünyada Corona virüsü rakamlarında beklenen düşüş yaşanmıyor. Alınan tedbirlerin sıklaştırılmasına rağmen, olay sayıları günden güne artıyor. DSÖ de tertemiz rekor rakamları açıkladı: Vakaların 24 saat içinde 212 bin kişi dahada arttığını duyurdu. tertemiz tek rekor kırıldığının altını çizen izahta tek evvelki rekorun 189 bin olduğu hatırlatılıyor.

Dün yapılan açıklamada, 24 saat içinde hayat genelinde yapılan testler ile birlikte 212 bin 326 tertemiz olay tespit edildiği alana çıktı. Bu rakamlara bakıldığında ise hergün olay sayısının maksimum olduğu memleket olasılık edeceğiniz benzeri 53 bin kişiyle AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ oluyor. ABD’yi 22 bin kişi ile Hindistan takip ediyorken, 6 bini geçkin olay ile Brezilya takip ediyor.

Virüs kapsamında maske kullanımı, el temizliği benzeri konular gündemde olsa da Bir hayli kişi maske kullanımına dahi dikkat etmiyor.

Dunya-Saglik-orgutunden-rekor-rakamlar-00

Eski rakamlara göre tek evvelki rekor 189 bin 77 olarak duyurulmuştu. yeryüzünde virüsün en hızlı dağıldığı ve ölümlerin yaşandığı memleket AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ oluyor. İlk etapta İtalya idi ama vakit içinde yerini ABD’ye bıraktı. Şu anda virüsün hayat genelinde 11 milyondan çok kişiye bulaştığı biliniyor. Virüs hasebiyle hayatını kaybeden insanların sayısı ise 530 bini aşmış durumda.

Türkiye’de ise tertemiz açıklanan bilgilere göre, bin 154 tertemiz olay görüldü. Corona virüsü hasebiyle de 20 kişi hayatını kaybetti. sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca’nın yaptığı izahta olay sayısının istendiği benzeri hızlı tek azalma seyrinde olmadığı belirtiliyor.

corona virüsücorona virüsü rakamlarcorona virüsü tertemiz rakamlarCovid-19dünya sağlık örgütüdsö

Check Also

Türk savunma sanayinden Azerbaycan mesajı!

İnsansız sema araçları ve çalisan taşıyıcılar başta olmak üzere Türkiye’nin müdafaa endüstri alanında her geçen …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir