Ana Sayfa / Teknoloji / Elon Musk hesabı ile binlerce Bitcoin çarpıyorlar

Elon Musk hesabı ile binlerce Bitcoin çarpıyorlar

Ünlü kişilerin isimlerinin kullanıldığı kripto kazanç dolandırıcılıklarına tek yenisi dahada eklendi. Dolandırıcıların en nihayet numarası, Bitcoin adresinde Tesla ve SpaceX şirketlerinin patronu Elon Musk’ın ismini kullanmak oldu. Musk’ın isimiyle açılan hesap üzerinden oluşturulan ilanda yatırımcılara Bitcoin, ETH ve DOGE verileceği bildirildi. bunun için inanan yatırımcılar adımları izleyerek coin kazanma arzusuyla dolandırıldı.

Mağdurlar BTC borsasına vaziyeti bildirdiklerinde aldıkları cevapla 2. sefer hüsrana uğradı. Türkiye’den de Bir takım yatırımcılar bu Bitcoin tuzağına düşerek kayba uğradı.

İsminin açıklama etmesini istemeyen dolandırıcılık kurbanları mavi tik bulunan twitter hesabından bu stil faaliyetlerin yapılabilmesini eleştirdi. Hesabın sahte olduğunun twitter’a şikayet edilmesine karşın hali hazırda kaldırılmadığını söylediler.

Check Also

iPhone’lara gelen “Evde kal” uyarısının Vodafone’da yaşanan teknik arızdan kaynaklandığı öğrenildi-hemen incele

Türkiye'deki bazı iPhone kullanıcıları bu sabah telefonlarına gelen "Evde kal Türkiye" bildirimi yüzünden şaşkınlığa uğradı. Yüksek bir alarm sesiyle birlikte üst üste gelen bildirimleri susturamayan kullanıcılar sosyal medyadan isyan etti. Operatör sağlayıcısı Vodafone, bildirimin kendi teknik hataları yüzünden kaynaklandığını söyleyerek özürlerini iletti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir