Ana Sayfa / Otomotiv / En çok bu kuralları ihlal ediyoruz!

En çok bu kuralları ihlal ediyoruz!

Resmi kaynakların kamuoyuyla paylaştığı nihayet bilgilere göre geçtiğimiz sene Türkiye’de tek milyon 168 bin civarında trafik kazası alana geldi. mevzubahis kazaların 993 bin 248’ini Parasal hasarlı, 174 bin 896’sını ölümlü-yaralanmalı kazalar oluşturdu. Yaşanan kazalar incelendiğinde, kazaların en esas trafik kaidelerini ihlal etmek ve dikkatsizlik hasebiyle alana çıktığı istatistiklere yansıdı. Generali Sigorta, yasamsal önem taşıyan konuya dikkat çekmek amacıyla, hangi esas trafik kurallarının en çok ihlal edildiğini paylaştı!

EMNİYET KEMERİ TAKMAMAK

Araç içinde bulunan ve çogunlukla üç sabit noktası var olan güvenlik kemeri, araç sürücüsünün ve başka yolcuların şiddetli tek talihsiz kaza esnasında dışarı fırlamalarını engellediği benzeri doğru tek pozisyonda yolculuk yapmalarına da imkan sağlar. araç içerinde can kurtaran vazifesi gören güvenlik kemerini takmamak, yaşanan kazalarda vefat ve yaralanma rizikonunu direk artıran faktörlerin başında geliyor.

Ayrıca güvenlik kemeri takmak amaciyla Yalnızca ön koltukta oturmanıza da neden yok! Artık art koltukta da güvenlik kemeri takmak mecburi ve bunun içinde tek trafik cezası var.

HIZ LİMİTLERİNE UYMAMAK

Türkiye genelinde, alana gelen trafik kazaları sebepleri arasında “araç hızını yol, sema ve trafiğin gerektirdiği şartlara uydurmamak” evvel sıralarda yer alıyor. Aşırı hız uygulamak aracın kontrolden çıkma olasiligini artırmasının yanı sıra mümkün tek tehlikeyle karşılaşıldığında durma mesafesini de mühim ölçüde etkilemektedir. Ayrı olarak yasal hız limitini aşmak, kazanın sonuçlarının da ağırlaşmasına neden olmaktadır.

ALKOLLÜ ARAÇ KULLANMAK

Trafik kazalarının hatri sayilir büyüklükte tek çoğunluğu da içkili araç kullanılması hasebiyle yaşanmaktadır. içki almak araç sürücüsünün dikkatinin dağılmasına neden olarak, hemide kendisinin aracı ayni vakitte da başka otomobiller amaciyla talihsiz kaza rizikonunu maksimuma çıkartmaktadır.

HATALI SOLLAMA YAPMAK

Hem araçtaki sürücünün ayni vakitte da başka sürücülerin güvenliği amaciyla emniyetli sollama uygulamak oldukça önemlidir. Her sene yollarda yaşanan ölümlerin ve yaralanmaların sebepleri arasında hatalı sollama yapılması üst sıralarda yer almaktadır.

TRAFİK İŞARETLERİNE UYMAMAK

Sürücülerin yanlış davranışlarından ve trafik kaidelerine uymamalarından kaynaklanan kazalar da can ve esya kaybına neden var olan faktörlerin başında geliyor. özellikle trafik ışıklı ve sesli trafik işaretlerine, trafik levhalarına ve yer işaretlemelerine uyulmaması bu kazaların en mühim sebepleri arasında yer alıyor.

güvenlik talihsiz kaza Ölüm sigorta laf trafik trafik cezası trafik kazası ülkemiz

Check Also

2. el fiyatları 50 bin ile 150 bin TL arasına sıkıştı

2. el otomobil pazarındaki hareketlilik son günlerin en popüler konuları arasında. Sahibinden internet sitesi, pazarın kasım ayı verilerini açıkladı. Buna göre kasım ayı boyunca yayınlanan otomobil ilanlarının neredeyse yarısı '50 bin TL ile 150 bin TL' aralığında...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir