Ana Sayfa / Oyun / Epic Games kafaları karıştırdı! Fornite’da değişiklik

Epic Games kafaları karıştırdı! Fornite’da değişiklik

3 yıl önce piyasaya sürülen Fortnite yapımında yer alan polis araçları için ilginç bir gerçek ortaya çıktı. Birçok oyuncunun bir süre boyunca fark etmediği bu olay bugün itibarıyla etkisini iyice hissettirdi.

Epic Games ve Fortnite polis araçları için şaşırtıcı bir karar verdi

25 Mayıs 2020 tarihinde hayatını kaybeden George Floyd, Black Lives Matter akımının başlamasına önayak olmuştu. Bir polis tarafından öldürülen 46 yaşındaki ABD’li Floyd, Epic Games’in Fortnite için bir değişiklik yapmasına neden oldu.

Son zamanlarda birçok oyunu ücretsiz olarak dağıtması ile gündeme gelen Epic Games, Fortnite’da yer alan polis araçlarını ortadan kaldırdı. Bazı kaynaklar bu hareketin duyarlı bir davranış olduğunu belirtti.

Fortnite polis araçları

GTA Online, Red Dead Online ve Call of Duty: Modern Warfare üçlüsü de bu akımı destekleyen oyunlar arasında yer almıştı. Bunun dışında Epic Games tarafından yapılan bir açıklamada oyuncuların siyasi konuşmalar yüzünden ceza almayacağı ifade edilmişti.

Birçok oyun şirketi dünyanın her yerinde ticaret yapabilmek adına bu tür meselelerde tarafsız bir tavır sergilemeye özen gösterse de bu gibi toplumsal olaylar karşısında sessiz kalmıyor. Oyuncular, bu sebepten ötürü şu sıralar Fortnite’da herhangi bir polis arabasına denk gelmiyor.

Epic Games Fortnite

Kamyonlara, binek otomobillere ve dondurma araçlarına ev sahipliği yapan Fortnite, son 5 gündür Creative isimli oyun modunda yer alan polis araçlarını hurdalığa atıyor. Oyuncular, bu araçların bir geri dönüşüm sistemi ile normal bir otomobile dönüştürüldüğünü söylüyor.

Sonuç olarak Minneapolis’de yaşanan bir olayın ünlü oyun şirketlerini nasıl etkilediğine şahit olduk. Bazı oyuncular bu kararın yanlış olduğunu düşünse de diğer oyuncular bu kararın böylesine hassas olan bir olayın oyun içinde taklit edilmesinin önüne geçtiğini düşünüyor.

Black Lives MatterEpic Games FornitefortniteFortnite Black Lives MatterFortnite George FloydFortnite polis araçlarıFortnite silinen araçlarFortnite silinen arabalargeorge floyd

Kaynak :shiftdelete

Check Also

The Last of Us 2 için bir iyi ve bir kötü haber

Aldığı analiz puanları ve ele geçirdiği satış rakamları sayesinde gündemde var olan The Last of …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir