Ana Sayfa / Oyun / Epic Games’in ücretsiz oyunları 750 milyon kez kütüphaneye eklendi

Epic Games’in ücretsiz oyunları 750 milyon kez kütüphaneye eklendi

Epic Games, 2020 senesi içinde Bir hayli oyun dağıttı. GTA V, Rocket League, Just Cause 4 benzeri popüler oyunlar, bu sene şirketin fiyatsız yaptığı oyunlardan Yalnızca birkaçı. 2021 seneninde da şirket, her hafta oyunculara ücretsiz oyun dağıtmaya ayni ritimde devam ediyor.

Hatta bugün, Dandara: Trials of Fear Edition fiyatsız oldu. Peki şirketin verdiği bu fiyatsız oyunların toplam maliyeti ne kadar? Şirket, bu oyuncu arkadaşı kampanyaları ile kaç kullanıcıya ulaştı?

Epic Games 2020 seneninde neler yaptı?

Epic Games‘in kendisinin sitesinde paylaşılan tek blog yazısı, şirketin 2020 yılını inceliyor. 2020 seneninde yapılan çalışmaların neticesi olarak, sene nihayetinde şirketin ne civarindan büyümeye gittiğini gösteren çeşitli infografikler paylaşıldı.

Epic Games, 160 milyon oyuncuya ulaştı

Geçtiğimiz 2019 yılının nihayetinde toplamda 108 milyon oyuncuya ulaşabilen Epic Games, 2020 senesi nihayetinde toplamda 160 milyondan çok oyuncuya erişmiş durumda. Bu 160 milyon oyuncunun ise mağazada toplamda 700 milyon dolardan dahada fazla harcama yaptığı söyleniyor. Yapılan bu 700 milyon dolarlık harcamanın %37‘lik kısmının, Başka bir deyişle 265 milyon dolarının üçüncü parti oyunlara gittiği belirtildi.

Dağıtılan fiyatsız oyunlar, toplamda 2407 dolar değerinde

Platformda bulunan oyun sayısı da arkada bıraktığımız 2020 senesi süresince devamlı olarak arttı. 2019 yılında 190 oyun platformda listelenirken, 2020 yılında ise bu sayı 471’e yükseldi. Öte istikametten bu sene şirket tarafından verilen fiyatsız oyun sayısı 103. Ücretsiz olarak verilen 103 oyunun fiyatı toplamda 2407 dolar ediyor.  2407 dolar değerindeki 103 oyun da takriben 750 milyon kez kütüphaneye eklendi. Ayrı olarak verilen bu fiyatsız oyunların analiz puanlarının ortalaması 77/100. Bu da, bu sene içinde alınan fiyatsız oyunların kalitesini gösteriyor.

Ayrıca, 2020 senesi içinde mağazada bulunan bütün oyunlar arasından en popüler olanlar da şirket tarafından listelendi.

Epic Games Store’da 2020 yılının en popüler oyunları

Assassin’s Creed Valhalla
– Satisfactory
Fortnite
– SnowRunner
Godfall
– Borderlands 3
Rocket League
– Tony Hawk’s Pro Skater tek + 2
GTA V
– Rogue Company

Oyuncuları 2021 seneninde neler bekliyor?

Epic Games, 2020 yılını değerlendirdiği blog yazısında, 2020 senesi özetinin yanı sıra 2021 seneninde ne benzeri yenilikler yapacağından da bahsetti. Şirket, bu sene içinde ‘istek listesi’ ve ‘başarılar’ benzeri var nitelikleri iyileştirdiklerini ve dahada kişiselleştirmiş tek deneyime öncelik verdiklerini söyledi.

Ayrıca şirketin oyuncu profilleri amaciyla de çeşitli Tasarıları var benzeri gözüküyor. Kullanıcı incelemeleri, ek kazanç birimleri, armaganlar benzeri çeşitli geliştirilecek var olan nitelikleri şirketin resmi Trello sayfasından ayrıntılı tek şekilde takip edebilirsiniz.

Epic Games ile alakalı ne düşünüyorsunuz? Bu sene içinde verilen oyunlar arasından en çok hangisini beğendiğiniz? Düşüncelerinizi bizlerle açıklar kısmından paylaşabilirsiniz.

epic gamesEpic Games Store

Check Also

Epic Games kafaları karıştırdı! Fornite’da değişiklik

3 yıl önce piyasaya sürülen Fortnite yapımında yer alan polis araçları için ilginç bir gerçek ortaya …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir