Ana Sayfa / Bilim - Teknoloji / Et üretimiyle ilgili dikkat çeken araştırma

Et üretimiyle ilgili dikkat çeken araştırma

Almanya’dan araştırmacılar, normal ve organik etin yanı sıra bitki bazlı besin maddelerinin imalatı esnasında alana çıkan emisyonlarını inceledi. Organik ve normal sığır etinin de çevreye zarar verdiği neticenine vardılar.

Münih Teknik Üniversitesi’nden politika ve teknoloji araştırmacısı Maximilian Pieper ve meslektaşları, yaptıkları çalışmada çeşitli besin maddelerinin özellikle sera gazı emisyonlarıyla ilgili abuhava maliyetlerini hesaplamak amaciyla çalıştı.

Ekip, analiz ettikleri ürünleri üç kategoriye ayırdı. Bunlar arasında ananesel et üretimi, organik et imalatı ve bitki bazlı besin imalatı vardı. dahada sonra, her imalat sürecinin aşamalarında üretilen emisyonları hesapladılar.

Ekip, organik etin Bir takım alanlarda emisyonları azalttığını görürken, bu tasarrufların tipik olarak hayvanların kendilerinden yükselen metan emisyonları ile telafi edildiğini gördü. Bu komplikasyon, hemide hayvanların dahada yavaş büyüme oranlarının ayni vakitte da birey başına dahada az et üretme eğiliminde olmalarının tek neticesi olarak alana çıktı.

ORGANİK TAVUK dahada çok EMİSYON ÜRETTİ

Bu araştırmalardan ardindan özellikle, organik ve normal imalat dana etinin aynı emisyon seviyesine kapı araladığını buldular. bunun için ekstradan organik olarak yetiştirilen tavuk, etin ananesel olarak yetiştirildiğinden dahada çok emisyon üretti

Organik üretim; vasati konvansiyonel üretime mukayese et dahada çok var olan hayvan başına tespit edecek tek miktarda arazi, Ayrı olarak dahada çok tek hayat yaşı ve organik olarak üretilen yem ve yetiştirilen hayvanların dahada düşük üretkenliğini öngörüyor. Bu, organik hayvan çiftçiliğinin müspet istikametlerini dengeliyor, Hem de tersine çeviriyor.

Check Also

Neden klozetin kapağını kapatmalıyız?

Kimya şirketi olan Harpic, sifon çekildiğinde klozetin içinde ne olduğunu anlamak için bu anı yüksek hızlı fotoğraf makineleriyle fotoğrafladı. Aerosol damlacıkların patlaması ve kapak açıkken bu parçaların etrafa yayılması kamera ile görüntülendi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir