Ana Sayfa / Akıllı Telefon / Galaxy A Quantum tanıtıldı! İşte özellikleri

Galaxy A Quantum tanıtıldı! İşte özellikleri

Samsung, dünyanın evvel QRNG (Kuantum Rastgele Sayı Üreticisi) çipine sahip 5G destekli telefonunu duyurdu. cenup Kore merkezli SK Telecom ve Samsung iş birliği ile üretilen bu aygıt özellikle güvenlik yeteneğiyle dikkat çekiyor. Galaxy A Quantum nitelikleri ve ücreti da tanıtılmasıyla birlikte açıklandı.

Samsung’un QRNG çipli telefonu A Quantum’un özellikleri

QRNG çipine sahip telefon, tüketicilere kuantum güvenlik teknolojisi kullanan tek telefona sahip olma imkanı sunuyor. Galaxy A; SK Telecom’un taraf kuruluşu var olan Quantique tarafından geliştirilen SKT IDQ S2Q000 QRNG çipi sayesinde, rastgele sayı üreterek kırılması güç güvenlik anahtarları oluşturuyor.

Galaxy A Quantum nitelikleri içinde dikkat çeken güvenlik becerisinin dışında, 5G destekli olması da mühim tek nokta olarak karşımıza çıkıyor. Cihaz, Exynos 980 işlemcisinden gücünü alırken, 8 GB RAM kapasitesiyle tüketici karşısına çıkacak.

6.7 inç büyüklüğüne ve FHD+ çözünürlüğe sahip telefonda, Super AMOLED teknolojisine sahip tek ekran bizleri karşılıyor. Galaxy A71 ile aynı tasarıma sahip cihazın ön tarafında da tekrar aynı şekilde delikli çentik görüyoruz.

Dörtlü art kamera kurulumuna sahip Galaxy A Quantum; 64 Megapiksel anne kameraya, 12 Megapiksel ultra geniş açılı kameraya, 12 Megapiksel makro ve 5 Megapiksel derinlik algılayıcısına sahip. Ön kamera ise 32 Megapiksel çözünürlük ile karşımıza çıkıyor.

Galaxy A Quantum nitelikleri amaciyla batarya tarafına baktığımızda ise çok tek kapasite karşımıza çıkıyor. 4.500 mAh pile sahip cihaz, 25W hızlı şarj desteği ile geliyor.

Galaxy A Quantum fiyatı

22 Mayıs’ta Yalnızca cenup Kore’de satışa çıkacak var olan Galaxy A Quantum ücreti ise 530 dolar olarak açıklandı. Telefonun global pazarda satışa ne vakit çıkacağı veyahut çıkıp çıkmayacağı Daha netlik kazanmadı.

Galaxy A QuantumGalaxy A Quantum nitelikleri ve fiyatısamsung

Check Also

Telefonu webcam olarak kullanma nasıl yapılır?

Koronavirüs salgını hasebiyle uzaktan eğitim / çalışma düzenine geçtiğimiz Bu sıralar görüntülü görüşmelere sıkça katılmamız …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir