Ana Sayfa / Advertorial / Gebze Diş Hastanesi

Gebze Diş Hastanesi

Diş Hekimliği Fakültesi’nden mezun olduktan sonra 3 veya 5 yıllık endodonti anadal veya doktora eğitimini tamamlayarak; diş ağrısı ve buna bağlı pulpa ve periapikal doku hastalıkları ile diğer endodontik tedavi uygulamalarının tanı ve tedavisi konusunda uzmanlaşmış diş hekimine endodonti denir.

 

Gömülü Diş Nedir?

 

Doğal sürme zamanı gelmesine rağmen çene kemiğinde normal pozisyonunu koruyamayan dişlere etkilenmiş dişler denir. En yaygın olarak 20 yaşındaki dişler, daha sonra köpek dişleri genellikle çenede tutulabilir. Bazı durumlarda ortodontik tedavi, etkilenen köpek dişlerini yerinde tutabilir. Ancak bunun mümkün olmadığı ve / veya dişten etkilenip diğer dişlere zarar verdiği veya enfeksiyon ve patolojiye neden olduğu durumlarda; geri çekilmeleri gerekir. Gebze diş hastanesi konusunda, gömülü diş işlemlerini yapan bir hastane bulabilirsiniz.

 

İmplant Nedir?

 

İmplant; genellikle eksik dişin yerine vida şeklinde çene kemiğine yerleştirilen yapay diş köküdür. Çene kemiği titanyumu insan vücudunun bir parçası olarak gördüğünden, implant ağırlıklı olarak titanyumdan yapılmıştır. Yüksek doku uyumu nedeniyle implantın başarı oranı çok yüksektir. Diş alanında çok yaygın kullanım nedenini bulun; tek diş eksikliğinden dişsiz hastalara kadar hastalarda yaygın olarak kullanılabilir. Bu uygulama komşu dişlere herhangi bir müdahale yapılmadan yapılabilir. Gebze diş hastanesi, implant da tecrübeli uzmanlar bulabileceğiniz bir yerdir.

 

Hangi Zamanlarda İmplant Yapılmaktadır?

 

Yetersiz dişlere sahip kişiler birçok fonksiyonel ve estetik problemle karşılaşacaktır. Dişler olmadan etkili çiğneme yapılamaz. Diş kaybına bağlı olarak ısırıkta meydana gelen değişiklikler; bu durum çene ekleminde sorunlara neden olabilir. Ayrıca olası estetik sorunlar ve konuşma engellerinden dolayı kişilerin özgüvenleri de etkilenebilir. İmplantlar; periodontal hastalık, diş çürükleri, travma veya başka bir nedenle dişlerini kaybetmiş kişiler için idealdir. Gebze diş hastanesi, her türlü implant müdahalelerinde sizlere imkan sağlamaktadır.

 

Dişlerin eksik olduğu bölgelerde çene kemiği zamanla erir. Diş çekildikten sonra implantların yerleştirilmesi erime miktarını önemli ölçüde azaltabilir. Geleneksel diş köprüleri ile karşılaştırıldığında, komşu dişler tarafından desteklenmeyeceği için daha koruyucu bir uygulamadır. Çenede bulunan son diş eksik ise sabit protez (kron veya köprü gibi) yapılamaz. Çeneyi kapatmak için hareketli protez veya tamamen dişsiz ağız kullanılması tavsiye edilmez.

Check Also

Koltuk Yıkama Hizmetleri

Profesyonel hizmet çatısı altında sizlere koltuk yıkama desteği sağlıyoruz. Firmamız bünyesinde bu alanda büyük bir …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir