Ana Sayfa / Tekno Haber / Geleceği var mı? Teknolojik ayakkabılar

Geleceği var mı? Teknolojik ayakkabılar

Sizin amaciyla hazırladığımız listede tasarım olarak Sahiden normal ayakkabılar benzeri görünen ama mobil cihazlara bağlanandan ve bu sayede bağcıkları bağlanan ayakkabılardan minik bilgisayarların yerleştirildiği modellere civarindan geniş tek liste karşılayacak. Peki, geleceği var mı? İşte, Teknolojik özelliği bulunan ayakkabılar!

Farklı görünüyorlar: Teknolojik özelliği bulunan ayakkabılar 

”Ayakkabının da teknolojik olanı mı olurmuş ya”, dediğinizi duyar gibiyiz. tabiki oluyor, ama bu akla derhal çok da fütüristik tasarımları getirmesin. Onlar amaciyla belli tek süre dahada vakit var. Listemizde Puma, Nike, Adidas benzeri meşhur spor ayakkabı markalarından da modeller göreceğimiz benzeri ismini sanını Bir hayli duymadığımız markalar da bu listede yer alıyor.

Puma RS Computer- 30 sene ardindan tekrar karşımızda

Teknolojik ozelligi bulunan ayakkabilar-teknolojik-ayakkabilar

Yaklaşık iki sene evvel 1986 seneninde piyasaya sürülmüş Puma RS Computer karşımıza çıkmıştı. Aslında enteresan ve tek öylesine da değişik duran bu spor ayakkabı modelinin, giyilebilir teknolojinin evvel meyvelerinden sayabiliriz.

Daha gelişmiş özellikleriyle piyasaya sürülen bu spor ayakkabı 1986 seneninde piyasaya sürüldüğünde atletlerin fitness değerlerini takip etmeyi Puma RS-Computer koşu ayakkabısı görüntüsüyle de dikkat çekiyor.

Takvimler 1986 yılını gösterdiğinde, Puma RS-Computer koşu ayakkabısı pc destekli evvel koşu ayakkabısı unvanı ile piyasaya sürüldü. Bu ayakkabı modelinde sol ayak bölümünde 16-pinli slot üzerinden Apple IIE, Commodore 64 ve IBM PC bilgisayarlara bağlanabilen tek takip bloğu yer alıyordu.

Puma 30 sene derhal peşinden bu ayakkabıyı piyasaya tekrar sürmeye karar verdiğinde ise tabiki bu takip bloğunu geliştirdi. Ayakkabıya üç eksenli ivme ölçer, LED bildirim özelliği, şarj amaciyla USB port çıkışı ve Bluetooth irtibatı benzeri yenilikler eklendi. Bunun yanında ayakkabıya hususi geliştirilen mobil uygulaması sayesinde kaydedilen veriler takip edilebiliyor. Bu ayakkabı Yalnızca 86 adet üretildi ve tespit edecek ülkeler dışında da satışı yapılmadı.

Adidas MicropacerayakkabıDigitSoleNike Adapt BBnike magPuma FiPuma RS Computershiftwearteknolojik ayakkabıTeknolojik özelliği bulunan ayakkabılarteknolojik spor ayakkabıUnder Armour ArchiTech

Check Also

Türk savunma sanayinden Azerbaycan mesajı!

İnsansız sema araçları ve çalisan taşıyıcılar başta olmak üzere Türkiye’nin müdafaa endüstri alanında her geçen …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir