Ana Sayfa / Yazılım / Google Chrome otomatik doldurma arayüzü değişiyor

Google Chrome otomatik doldurma arayüzü değişiyor

Kullanıcı Tecrübenini iyileştirmenin yollarını arayan Chrome, performans ve arayüz değişiklikleri yapıyor. Chrome 82 sürümünü pas geçen geliştiriciler, 83 sürümü ile yola ayni ritimde devam etme kararı almıştı. Google Chrome 83 özelliklerini dahada evvel sizlerle paylaşmıştık. nihayet gelen haberlere göre, Google Chrome otomatik doldurma arayüzü değişikliğe uğruyor.

Yeni arayüz ile birlikte, otomatik doldurma özelliği artık dahada basit tek şekilde kullanılabilecek.

Google Chrome otomatik doldurma arayüzü değişikliğe uğruyor

İnternet üzerinden alışveriş yaparken, adres girerken, kullanıcı isimi veyahut şifrenizi girerken karşınıza çıkan otomatik doldurma seçeneği, oldukça vakit kazandıran tek özellik. tertemiz arayüz ile birlikte Chrome, kullanıcıya dahada modern tek görünüm sunmayı amaçlıyor.

Eski otomatik doldurma arayüzü.

Önceki arayüzde, otomatik doldurma özelliği giriş uygulamak istediğiniz yerin yanında çıkıyordu. Kayıtlı adresiniz, kredi kartınız veyahut üyeliğiniz varsa, bu ekran ile kolayca işlem yapabiliyordunuz. Fakat, özellikle mobil Chrome kullanıcılarında bu alan ekranı kısıtlıyordu. tertemiz özellik, varsayılan olarak geliyor. Bu kalite otomatik olarak gelmediyse, yol tarifi çubuğuna “chrome: // flags” yazarak çıkan menüden etkinleştirebilirsiniz.

Yeni otomatik doldurma arayüzü.

Yeni Google Chrome otomatik doldurma arayüzü, öncekinden değişik olarak klavyeye taşındı. Böylece, kullanıcının ekrandaki kısıtlı alan dahada çok işgal edilmeyecek. Adresler, kredi kartları ve kullanıcı şifrelerinin düzenlemesi de tekrar klavye üzerinden halledilebilir olacak. Kullanıcılar, düzen etme yaparken rastgele tek alan kısıtlamasına uğramayacak.

Facebook veyahut Twitter benzeri yasamsal medyalarda birden çok profiliniz varsa, tekrar alana çıkan harici tek ekran sayesinde istediğiniz profili seçebileceksiniz. çok sayida hesap kullanan kişiler amaciyla kolaylaştırılan tertemiz arayüz, evvel etapta küçük tek harici ekran olarak çıkıyor. Dilerseniz, bu ekrana tıklayarak büyütebilir ve kullanıcı adlarınızı / şifrelerinizi yönetebilirsiniz.

Chrome otomatik doldurmagooglegoogle chromeGoogle Chrome otomatik doldurmaGoogle Chrome otomatik doldurma arayüzü

Check Also

USB aygıtı tanınmadı hatası nasıl çözülür?-hemen incele

Günümüzde en çok kullanılan işletim sistemlerinden biri Windows, halihazırda Bir hayli hatayı da yapısında barındırıyor. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir