Ana Sayfa / Yazılım / Google ile Samsung, Wear OS ve Tizen’i birleştiriyor-hemen incele

Google ile Samsung, Wear OS ve Tizen’i birleştiriyor-hemen incele

Google ile Samsung uzun süredir bir işbirliği içerisinde. İki şirket şimdi de Wear OS ve Tizen‘i birleştirerek akıllı saatleri daha iyi hale getirmeyi hedefliyor. Wear OS, Google’ın kendi geliştirdiği bir akıllı saat işletim sistemi. Tizen ise Samsung tarafından geliştirilen, ağırlıklı olarak akıllı TV’ler ve giyilebilir teknolojiler için kullanılan bir işletim sistemi. İki şirketin bu birleşmesi giyilebilir teknolojilerin daha iyi hale gelmesini sağlayacak.

Wear OS ve Tizen’in birleşimi birçok avantajı beraberinde getiriyor

Birçok avantajı beraberinde getiren bu birleşme pil ömründe önemli iyileştirmeler, uygulamalar için yüzde 30 daha hızlı yükleme süreleri ve daha akıcı animasyonlar sağlayacak. Arka planda da geliştiriciler için iyileştirme mevcut. Geliştirici toplulukları birleşik platform için kolaylıkla yeni uygulamalar ve saat döşemeleri geliştirebilecek.

Samsung bunun için Tiles API ve saat yüzü tasarım editörü geliştirdi. Google ve Samsung bu birleşme ile birlikte Android platformu için merkezi bir akıllı saat işletim sistemi oluşturuyor. Ayrıca Samsung, bir sonraki akıllı saatinde bu birleşik platformun kullanılacağını doğruladı.

Gelecekteki Fitbit cihazları da bu birleşik platformu çalıştıracak. Her iki platformun birleşmesinin yanı sıra yeni Wear OS, bilek uygulamaları arasında çoklu görev yapmayı kolaylaştıran iyileştirmeler içerecek. Fitbit’in en popüler fitness izleme özelliklerinden bazıları da Wear OS içerisine dahil edilecek. Yeni gezinme özellikleri Samsung akıllı saatlerindeki verimliliği artıracak. Yeni birleşik platform, uygulama tarafında da geliştirmeler yapacak.

googlesamsungTizenwear os

Kaynak :shiftdelete

Check Also

USB aygıtı tanınmadı hatası nasıl çözülür?-hemen incele

Günümüzde en çok kullanılan işletim sistemlerinden biri Windows, halihazırda Bir hayli hatayı da yapısında barındırıyor. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir