Ana Sayfa / Akıllı Telefon / Google Mesajlar için gelmesi planlanan özellik

Google Mesajlar için gelmesi planlanan özellik

Google Mesajlar, Android kullanıcıları tarafından sıkça kullanılıyor. Şimdi ise Google, bu hizmeti için yeni bir özellik üzerinde çalışıyor. Google Mesajlar sınıflandırma özelliği sayesinde daha akıllı hale geliyor.

Geliştirici Hani Mohamed Bioud, Google’ın yeni sınıflandırma sistemine ait ekran görüntülerini paylaştı. Görünüşe göre bu özellik, kullanıcılara mesajlarını belirli başlıklara ayırmalarına yardımcı olacak ve seçtikleri kategorilerdeki mesajları bulabilecekleri bir arayüz sunacak.

Google Mesajlar sınıflandırma özelliği nasıl olacak?

Google Mesajlar, RCS’i içeriyor. RCS kısaca kullanıcıların Wi-Fi gibi veri bağlantıları aracılığıyla başka RCS uyumlu telefon numaralarıyla mesajlaşmasına, fotoğraf ve video diğer medya dosyalarını birbirine göndermesini içeriyor.

Eğer kullanıcıların bağlantıları bir şekilde kesilirse, uygulama normal SMS/MMS moduna geri dönüyor. Gelelim kullanıcılara sunulması planlanan yeni mesaj sınıflandırma özelliğine…

Görüldüğü kadarıyla, kullanıcıların mesajlarını kategorilere ayırabilecekleri beş başlık yer alacak. Bu bölümler veya kategoriler arasında; ”Kişisel, İşlemler, Tek Kullanımlık Şifreler, Reklamlar ve Daha Fazlası” olarak etiketlenmiş, mesajlar için kategoriler yer alıyor.

Google-Mesajlar-siniflandirma-ozelligi-00

Bu mesaj kategorizasyon sistemi, muhtemelen tek kullanımlık şifrelerin mesajlarını otomatik olarak silecek ek bir destekleyici özellik ile birlikte Google Mesajlar’ın gelecek sürümünde tanıtılacak. Her iki yeni güncelleme de oldukça heyecan verici zira yeni bir kategorizasyon sistemi Google Mesajları daha az karmaşık ve daha düzenli hale getirecek.

googleGoogle mesajlargoogle mesajlar için gelmesi planlanan özellikGoogle Mesajlar sınıflandırmaGoogle Mesajlar sınıflandırma özelliğigoogle mesajlar yeni özellik

Kaynak :shiftdelete

Check Also

Telefonu webcam olarak kullanma nasıl yapılır?

Koronavirüs salgını hasebiyle uzaktan eğitim / çalışma düzenine geçtiğimiz Bu sıralar görüntülü görüşmelere sıkça katılmamız …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir