Ana Sayfa / Mobil / Google’dan araya mesafe koyduran uygulama: Sodar!

Google’dan araya mesafe koyduran uygulama: Sodar!

Teknoloji firmalarının Corona virüs ile alakalı yaptığı çalışmalara her geçen vakit tek yenisi dahada eklenmeye ayni ritimde devam ediyor. nihayet olarak da Google AR ile sosyal ara ölçümü yapılan tertemiz gelişmenin duyurusu yapıldı. böylelikle kullanıcılar, uzmanların üzerinde durduğu minimum iki metre mesafeyi oldukça basit tek şekilde ölçebilecek.

Google Sodar ile yasamsal ara ölçümü telefondan yapılacak

Google’ın artırılmış gerçeklik projesi kapsamında geliştirdiği tertemiz Sodar uygulaması, sosyal ara radarı olarak kendini gösteriyor. Akıllı telefonların art kamerası ile iki metrelik mesafeyi ölçümleyebilen uygulama, kullanıcıların hesaplamalarına oldukça hatri sayilir büyüklükte tek kolaylık getirecek benzeri görünüyor.

sosyal ara ölçümü

Android işletim sistemli mobil cihazlarda çalışan Google Sodar kullanımı amaciyla tek yapılması koşul olan kameraya çevresi göstermek oluyor. Kullanıcının bulunduğu konuma göre anlık olarak iki metrelik ara gösterilebiliyor.

sosyal ara ölçümü

Apple Corona virüs test merkezlerini gösterecek

Apple Corona virüs test merkezlerini gösterecek

Teknoloji şirketlerinin Corona virüs ile alakalı çalışmaları sürüyor. Şimdi de Apple Corona virüs test merkezi ile alakalı tertemiz çalışmasını duyurdu. İşte detaylar!

Son olarak belirtmek gerekirse bu tertemiz AR temelli ölçüm sistemi, mobil uygulama olarak değil de web tabanlı tek uygulama olarak karşımıza çıkıyor. Dolayısı ile kullanıcıların rastgele tek uygulama indirmesi gerekmiyor. tek yapılması gereken, Android işletim sistemli tek mobil aygıt üzerinden https://sodar.withgoogle.com web adresine giriş uygulamak olacaktır.

Google tarafından bu konuyla alakali resmi tek adım atılmışken, dikkatler Apple tarafına da kaydırılmış oldu. bu konuyla alakali Android işletim sisteminden ardindan iOS mobil işletim sistemi amaciyla de eş tek yasamsal ara ölçümü çözümü sunulması gündemde olabilir.

googleGoogle ARgoogle sodargoogle yasamsal ara ölçümüsosyal ara ölçümü

Check Also

Apple, geliştiriciler için tanıtım videosu yayınladı

Geçtiğimiz günlerde WWDC20 ile gündeme gelen Apple, iPadOS işletim sistemine oyun yazan geliştiriciler için tanıtım …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir