Ana Sayfa / Akıllı Telefon / Huawei Mate 30 Pro hayal kırıklığına neden oldu!

Huawei Mate 30 Pro hayal kırıklığına neden oldu!

Huawei Mate 30 Pro, DxOMark puanıyla herkesi etkilemeyi başarmış ve o dönemde aldığı puanla zirveye yerleşmişti. Daha sonra çıkan cihazın 5G versiyonu da DxOMark testinden başarıyla çıkmış ve Mate 30 Pro’yu tahtından etmişti. Fakat bu kez Mate 30 Pro 5G DxOMark ön kamera puanı ile hayal kırıklığı yarattı. Cihazın ön kamerasının testten aldığı puan beklentilerin altında kaldı.

Huawei Mate 30 Pro DxOMark’ta hayal kırıklığı yarattı!

Huawei’nin bir önceki neslinin amiral gemisi cihazı olan Mate 30 Pro 5G, performansın yanı sıra kamera noktasında da oldukça iddialıydı. Cihazın arka kamerası, hem DxOMark’tan yüksek puan almayı başarmış hem de kullanıcılar tarafından beğeni toplayabilmişti. Ancak ön kamera için durum bu kadar iç açıcı olmadı.

Huawei Mate 30 Pro 5G DxOMark ön kamera puanı fotoğraf için 84, video için 86 oldu. Bu skor da telefonu, DxOMark testine göre en iyi ön kameraya sahip telefonlar listesinde 17. yaptı. Bu listenin zirvesinde ise Huawei P40 Pro yer alıyor. Diğer dikkat çeken telefonlar arasından; Galaxy S20 Ultra 3. sırada yer alırken, iPhone 11 Pro Max 9. sırada yer alıyor.

Huawei Mate 30 Pro 5G DxOMark ön kamera puanı

Diğer yandan Mate 30 Pro 5G ön kamera özelliklerini de hatırlamak gerekirse; ön tarafta yer alan ana kamera 32 MP çözünürlüğe ve f/2.0 diyafram değerine sahip. Ayrıca bokeh efekti için ToF sensörü de bu kameraya eşlik ediyor.

Huaweihuawei mate 30 pro 5gHuawei Mate 30 Pro 5G DxOMarkHuawei Mate 30 Pro 5G DxOMark ön kamera

Kaynak :shiftdelete

Check Also

Telefonu webcam olarak kullanma nasıl yapılır?

Koronavirüs salgını hasebiyle uzaktan eğitim / çalışma düzenine geçtiğimiz Bu sıralar görüntülü görüşmelere sıkça katılmamız …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir