Ana Sayfa / Akıllı Telefon / Huawei Mate 40 kamerası nasıl olacak? İşte iddialar

Huawei Mate 40 kamerası nasıl olacak? İşte iddialar

Akıllı telefon pazarında, ABD ambargosu sonrası güç kaybeden Huawei, Mate 40 ile birlikte dengeleri değiştirmenin peşinde. İddialı özelliklerle gelmesi beklenen Mate 40 kamerası ile ilgili de ilk iddialar ortaya çıkmaya başladı.

Mate 40 kamerası iddialı özelliklere sahip olabilir

Henüz, akıllı telefonun nasıl bir kamera kurulumu ile geleceği ortaya çıkmış değil. Sadece telefonun, şu an için nasıl bir özellik olduğu pek bilinmeyen serbest biçimli lensler ile geleceği ortaya çıktı.

Kamera ise bugün ortaya çıkan bilgilere göre 108 Megapiksel çözünürlüğüne sahip olacak. Firmanın tedarik zincirinde çalışanlardan gelen bilgiye bakılırsa, bu ana kamera kurulumu dışında, çok önemli ince ayarlamaların da kameraya ekleneceği konuşuluyor.

mate 40 kamerası, serbest biçimli lensler

Ancak bu özellikler henüz detaylanmış değil. Akıllı telefonun tanıtılması için önümüzde uzun bir süre olduğu düşünülürse, kamera detayları için biraz daha sabretmemiz gerekecek.

Serbest biçimli lensler ile desteklenen bu yeni gelişmiş ana kameranın hem Mate 40 hem de Mate 40 Pro’da karşımıza çıkması bekleniyor. Daha önce de Mate 40 serisi için, TMSC’nin 5 nm fabrikasyon süreci ile üretildiği iddia edilen Kirin 1020 geleceği ortaya çıkmıştı.

Kirin 1020‘nin Cortex A77 veya A78 işlemci çekirdeğiyle karşımıza çıkması bekleniyor. Bu anlamda işlemci selefi Kirin 990‘a kıyasla yüzde 50 daha fazla performans sunmuş olacak.

Serbest biçimli lensler ise bilindiği kadarıyla, ultra geniş açılı kameraya fayda sağlayacak.. Buna göre lensler, daha keskin fotoğraflar elde edilmesini sağlıyor. Peki sizce, Huawei Mate 40 kamerası nasıl özelliklere sahip olacak? Yorumlarınızı bekliyoruz.

akıllı telefonHuaweihuawei amiral gemisiHuawei Mate 40huawei mate 40 özellikleriHuawei Mate 40 Pro arka kameramate 40 işlemcimate 40 ne zaman tanıtılacak?mate 40 promate 40 serisi

Kaynak :shiftdelete

Check Also

Telefonu webcam olarak kullanma nasıl yapılır?

Koronavirüs salgını hasebiyle uzaktan eğitim / çalışma düzenine geçtiğimiz Bu sıralar görüntülü görüşmelere sıkça katılmamız …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir