Ana Sayfa / Akıllı Telefon / Huawei yöneticisine mermili ölüm tehdidi

Huawei yöneticisine mermili ölüm tehdidi

Huawei’nin üst düzey yönetici pozisyonunda bulunan ve firmanın finans müdürlüğü görevini üstlenen Meng Wanzhou’nun Vancouver’deki evine postayla Mermi yollandı. Polisin olayla alakalı tahkikat başlatıp başlatmayacağı ise Daha belli değil. Şirketin finans müdürü Meng Wanzhou ise mevzu hakkinda İzah yapmadı.

Huawei yöneticisi Meng Wanzhou vefat tehdidi almaya ayni ritimde devam ediyor

2018 yılında, HSBC’yi Huawei’nin İran’daki ilişkileriyle alakalı yanılttığı iddiasıyla tutuklanan Meng Wanzhou, o tarihten bu yana ev hapsindeydi. 48 yaşında olan iş insanının tutukluluk vaziyeti Çin ve Kanada arasında tek sürtüşme yaratmış ve Pekin hükümeti, defaatle Wanzhou’nun hür bırakılmasını istemişti. Daha evvel de Bir hayli vefat tehdidi aldığı argüman edilen Wanzhou’ya yapılan en nihayet hücum posta içerisindeki tek mermiyle oldu.

Güvenlik sağlayan şirket tarafından BBC’ye açıklanan bilgilere göre, Çinli iş insanı, geçen senenin Haziran ve Temmuz aylarında beş veyahut altı tehdit mektubu aldı. Mektupların dışarıdaki işaretlerle kolayca tanımlanabileceğini belirten şirket yetkilileri, zarfların içinde kursunlar olduğunu belirtti. Vancouver polisinin ve rastgele tek soruşturmanın rolü belirsizliğini koruyor.

Huawei’nin finans müdürü, banka dolandırıcılığı suçlamalarıyla karşı karşıya olduğu ve büyük olasılık HSBC’nin AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ yaptırımlarını ihlal ettiği gerekçesiyle Vancouver beynelmilel Havaalanı’nda tutuklanmıştı. Kefaletle hür bırakıldıktan ardindan ev mapusuna alınan Wanzhou’nun ABD’ye iadesi istenirken, firma da bunun için karşı yoğun tek ugras içinde.

Aynı vakitte Huawei’nin kurucusu var olan ve İcra heyeti Başkanı olarak firmada görev alan Ren Zhengfei’nin kızı var olan Wanzhou, kendisini devamlı izleyen gündüz güvenlik detaylarını düşürmek de dahil olmak üzere kefalet koşullarının gevşetilmesi amaciyla bastırıyor. Kefalet koşullarının gerektirdiği şekilde tek GPS izleme bileği takan finans müdürünün, geçtiğimiz günlerde ailesine Kanada’ya yolcu etme desturu çıkarıldı.

çinHSBCHuaweiMeng Wanzhou

Check Also

Telefonu webcam olarak kullanma nasıl yapılır?

Koronavirüs salgını hasebiyle uzaktan eğitim / çalışma düzenine geçtiğimiz Bu sıralar görüntülü görüşmelere sıkça katılmamız …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir