Ana Sayfa / Tekno Haber / iOS 13.5 GM yayınlandı! İşte yenilikler

iOS 13.5 GM yayınlandı! İşte yenilikler

Apple bu erken itibariyle iOS 13.5, iPadOS 13.5 ve tvOS 13.4.5 amaciyla GM Başka bir deyişle Golden Master sürümlerini geliştiricilerin kullanımına sundu. GM sürümü ile ilerleyen günlerde yayınlanacak var olan final sürümü arasında çogunlukla ayrım olmuyor.

iOS 13.5 GM sürümü çıktı!

Final sürüm ile ayrım olmamasından dolayı bu sürüm, iOS 13’ün ara güncellemesini test etmek isteyenler için, minimum hataya sahip sürüm olarak görülebilir. Bu sürüm ile sunulan en hatri sayilir büyüklükte yeniliklerin başında, corona virüsüne yakalanan birisi ile temas kurduğunuzun tespiti halinde bilgilendirmenizi sağlayan ve Google ortaklığında geliştirilen API geliyor.

iOS 13.5 GM sürümü çıktı!

Bunun yanı sıra cihaz, maske taktığınızı tespit ettiğinde Face ID ekranını hızlıca atlayarak, şifre bölümüne geçiş yapıyor. Bu sayede kilit ekranında vakit kaybetmiyorsunuz. aciliyetli servisi aradığınızda evvelce girdiğiniz Tıbbi Kimliğinizin karşıdaki görevli ile paylaşlılıyor. (Sadece ABD’de çalışıyor)

Artık FaceTime görüşmelerinde konuşan kişinin görüntüsünün büyümesinin önüne geçebiliyorsunuz. iOS 13.5 ile kullanıcılara sunulan yenilikler arasında göze çarpanlar bunlar. Tabi, bunlara ekstradan çeşitli hatali düzeltmeleri ve performans iyileştirmeleri laf konusu. iOS 13 güncellemesini alan bütün modeller bu güncellemeyi alacak.

Applegmgolden masterios 13.5ios 13.5 GM

Check Also

Türk savunma sanayinden Azerbaycan mesajı!

İnsansız sema araçları ve çalisan taşıyıcılar başta olmak üzere Türkiye’nin müdafaa endüstri alanında her geçen …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir