Ana Sayfa / Bilim - Teknoloji / iOS 14 resmen tanıtıldı! işte iOS 14 ile gelen yenilikler ve uyumlu iPhone modelleri!

iOS 14 resmen tanıtıldı! işte iOS 14 ile gelen yenilikler ve uyumlu iPhone modelleri!

Teknoloji meraklılarıyla, Apple kullanıcılarının uzunca müddettir beklediği vakit geldi ve iOS 14 resmen tanıtıldı. Apple hayat Geliştiriciler Konferansı (WWDC-2020) ile tertemiz işletim sistemleri tanıtıldı. Kullanıcıların en çok heyecan ettiği yenilikler arasında iOS 14 ile gelen yenilikler oldu. 23 milyondan çok geliştiricinin bulduğu Apple konferansında tanıttığı iOS14 Bir hayli iPhone modeliyle de ahenk gösteren olacak. İşte iOS 14 ile gelen yenilikler ve güncelleme alacak iPhone modelleri…

APPLE iOS14’Ü RESMEN TANITTI! İŞTE iOS14 YENİLİKLERİ…

Ana Ekrandaki Widget’lar: Widget’lar tek bakışta size dahada çok bilgi saglamak amaciyla Tamamiyle tekrar tasarlandı ve şimdi bunları anne Ekranınıza ekleyebilirsiniz. değişik boyutlardan tek tanesini seçebilir ve istediğiniz benzeri düzenleyebilirsiniz. Ayrıca, en çok kullandığınız uygulamalara dayalı olarak Akilane hazırlanmış tek Akıllı Yığın yığını da ekleyebilirsiniz ve doğru Widget vakit içinde doğru vakitte otomatik olarak görünecektir.

Uygulama Kütüphanesi: Yeni Uygulama Kitaplığı, bütün uygulamalarınızı otomatik olarak basit, gezinmesi basit tek görünümde düzenler. Uygulamalar kategoriye göre sıralanır ve en çok kullandığınız uygulamalar her vakit Yalnızca tek dokunuş uzağınızdadır.

Kompakt çağrılar: İPhone, FaceTime ve üçüncü taraf uygulamalarından gelen aramalar, tam ekranı kaplayan Tamamiyle tertemiz tek kompakt tasarımda görüntülenir.

Fotoğraf içinde resim (Picture in Picture): Artık başka tek uygulama kullanırken video izlemeye ayni ritimde devam edebilir veyahut FaceTime aramanıza ayni ritimde devam edebilirsiniz.

Mesajlar: İletişimi sürdürmek hiç bu civarindan mühim olmamıştı. bu yüzden iOS 14, en mühim görüşmelere bağlı kalmanız, grup görüşmelerini takip faktörüz ve istediğiniz benzeri kendinizi ifade faktörün tertemiz yollarını sunar.

Grup fotoğrafları: Bir resim veyahut Memoji ek ederek grup sohbetinize görsel tek kimlik verin veyahut tek emoji seçin.

Sabitlenmiş görüşmeler: En mühim görüşmelerinizden en çok dokuzunu müzakere listenizin üst bölümüne sabitleyin, böylelikle onlara kolayca ulaşabilirsiniz.

Satır içi yanıtlar: Artık tek grup görüşmesindeki tespit edecek tek iletisi direk yanıtlayabilirsiniz. Yanıtları tam görüşmede veyahut dahada odaklı tek görünüm amaciyla kendisinin ileti dizisi olarak görüntüleyebilirsiniz.

Yeni Memoji stilleri ve çıkartmaları: Yeni ıslak alternatifleri ve surat kaplamaları ile birlikte, hobinizi, mesleğinizi ve kişiliğinizi yansıtacak 20’den çok tertemiz saç ve şapka stili arasından seçenek yapın.

Mentions: İletiyi birine yönlendirmek amaciyla tek ad yazın. Sizden bahsedildiğinde adınız vurgulanır. faal tek grubu dahi özelleştirebilirsiniz, böylelikle Yalnızca sizden bahsedildiğinde bildirim alırsınız.

Haritalar: Haritalar, gizliliğinizi korurken dünyayı dolaşmanın ve keşfetmenin en iyi yoludur. İOS 14’teki Haritalar ile, gidilecek tertemiz yerler ve oraya erişmek amaciyla çevre arkadaşı yollar keşfetmek her vakitkinden dahada kolay.

Bisikletle yollar tarifleri: Artık bisiklet yarisi yollarını, yollarını ve yollarını kullanarak bisiklet yarisi yollar tarifleri almak amaciyla Google Haritalar’ı kullanabilirsiniz. Ayrı olarak seyahatinizi planlarken yükseklik, kalabalık sokaklar, merdivenler ve çok geçitleri de görebilirsiniz.

Çeviri: Diller arasındaki konuşmalar doğal ve basit olmalı ve hususi kalma yeteneğine sahip olmalıdır. 11 değişik dilde konuşmalar amaciyla tasarlanmış Tamamiyle tertemiz Çeviri uygulamasıyla tanışın.

Konuşma modu: Çeviri ile konuşmalar tasarım gereği kolaydır. Yalnızca telefonunuzu yatay konuma kazancın ve tek şey dile getirmek amaciyla tek mikrofon düğmesine dokunun.

Aygıtta modu: Çeviri amaciyla Tamamiyle çevrimdışı tek deneyimi etkinleştirin. İndirilen diller amaciyla bütün uygulama özelliklerini kullanın ve telefonunuzun web irtibatını kapatmanıza neden kalmadan çevirilerinizi saklı tutun.

Favoriler: Daha ardindan kolayca erişmek amaciyla çevirileri Sık Kullanılanlar sekmesine kaydedin. Ayrı olarak yakın geçmişinizi görüntüleyebilir ve tertemiz çeviri ettiğiniz ifadeleri kaydedebilirsiniz.

Siri: Siri, bilgi edinmenin ve işleri halletmenin yasamsal tek yoludur. Ve tertemiz tek kompakt tasarım sayesinde Siri’nin bağlamınızı kaybetmeden yapabileceği her şeyden yararlanabilirsiniz.

Kompakt tasarım: Siri, yaptıklarınıza odaklanırken hızlı tek şekilde bilgi almanızı veyahut işleri halletmenizi sağlayan Tamamiyle tertemiz tek görünüme sahiptir.

Web yanıtları: Siri artık web genelindeki verileri kullanarak dahada geniş tek sıra suale cevap bulmanıza muavin olabilir.

Sesli ileti gönderme: Mesajlarınızda dahada alici olmak istediğinizde, artık Siri ile kolayca sesli iletiler gönderebilirsiniz.

Safari: Web’e göz atmak hızlı, kuvvetli ve hususi hissetmelidir. İOS 14 ile Safari, gizliliğinizi korumanıza muavin olacak tertemiz yollar sunarken, her vakitkinden dahada duyarlı ve yeteneklidir.

Tercüme: Safari artık web sitelerini yedi değişik dilde çevirebiliyor. Safari’nin çevirebileceği tek web sitesine geldiğinizde tek simge belirir. Yalnızca dokunun ve okuyun.

Gizlilik raporu: Artık web sitelerinin gizliliğinize nasıl davrandığını dahada iyi tanimlamak amaciyla saklılık Raporu düğmesine dokunabilirsiniz.

Araba anahtarları ve CarPlay

İPhone ile arabanızın kilidini açın ve çalıştırın. CarPlay, iPhone’unuz ve arabanız arasındaki ilişkiyi dönüştürdü. Artık bu ilişki, arabanızı iPhone ile açma ve başlatma yeteneği ile dahada da güçleniyor.

Anahtarları paylaşma ve yönetme
Anahtarları arkadaşlarınızla veyahut ailenizle paylaşmak kolaydır. Denetimleri özelleştirebilir ve tertemiz sürücüler amaciyla mükemmel var olan kısıtlanmış profiller oluşturabilirsiniz. Anahtarları belli tek süre olarak iptal edebilir ve paylaşabilirsiniz.

AirPods: AirPod’lar büyülü tek dinleme deneyimi sunar. İOS 14 ile, arzu eder müzik dinliyor, arzu eder tek podcast yakalıyor olun, arzu eder tek film çekiyor olun, bu sihrin ani çok tertemiz hilesi var.

Arttırılmış gerçeklik: ARKit 4, geliştiricilerin hakikat boyutlu zanaat enstalasyonları veyahut navigasyon talimatları benzeri AR deneyimlerini dünyanın tespit edecek tek noktasına yerleştirmelerine imkan tanıyan Konum Çapaları sunar. 15 dahada da çok kullanıcı, A12 Bionic çipli ve sonraki bütün cihazlarda surat takibi amaciyla genişletilmiş destekle, Yalnızca ön kamera üzerinden erişilebilen AR deneyimlerini hoşnut edebilir.

iOS14 GÜNCELLEMESİ ALACAK iPHONE MODELLERİ

iPhone 11
iPhone 11 Pro
iPhone 11 Pro Max
iPhone XS
iPhone XS Max
iPhone XR
iPhone X
iPhone 8
iPhone 8 Plus
iPhone 7
iPhone 7 Plus
iPhone 6s
iPhone 6s Plus
iPhone SE (1. nesil)
iPhone SE (2. nesil)
iPod touch (7. nesil)

Apple bisiklet yarisi sıra dizisi hayat film Google web iOS iPhone iPhone 8 iPhone 8 Plus iPhone X zanaat seçenek Siri Teknoloji
nihayet güncelleme: 23:50 22.06.2020

Check Also

Elon Musk’ın robot köpeği Spot’a Çin’den rakip çıktı

Tencent firması tarafından geliştirilen robot köpek Jamoca, Kung Fu antrenmanlarında uygulanan zorlu denge çalışmasını başarıyla tamamladı. Jamoca, düşme riski çok büyük yüksek binalarda, tehlikeli boşluklarda rahatlıkla  çalışabilecek.   

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir