Ana Sayfa / Akıllı Telefon / iPhone 12 modelleri için yeni sızıntı!

iPhone 12 modelleri için yeni sızıntı!

iPhone 12 lansmanı için sayılı günler kaldı, her ne kadar Apple kullanıcıları heyecanını yitirmiş olsa da, yeni sızıntılar gelmeye devam ediyor. Yeni bilgilere bakılırsa Apple’da yeni iPhone modelleri ile dijital yakınlaştırma yani zoom modasına uyacak gibi görünüyor.

iPhone 12 için batarya ömrü ve dijital yakınlaştırma iyileştirmesi

Önemli Apple sızıntıları yapmasıyla tanınan ve genellikle sızıntıları doğru çıkan Max Weinbach, Twitter üzerinde yaptığı flood ile takipçilerine iPhone 12 modelleri için yeni bilgiler verdi. Buna göre Apple’ın, iPhone 12 modellerinde kamera için özel bir yazılım geliştirmesi yaptığı ve dijital yakınlaştırma performansını iyileştirdiği tahmin ediliyor. Yine iPhone 12 Pro ve iPhone 12 Pro Max için de optik yakınlaştırma için benzer bir iyileştirme yapıldığı iddialar arasında.

Ayrıca iPhone 12 modelleri için bir çeşit makro kamera özelliği ile karşı karşıya kalabiliriz. iPhone Pro modellerinde kullanılması planlanan bu özelliğinin ultra geniş kamera ile karşımıza çıkması bekleniyor. Yine ultra geniş lensin düşük ışık performansını iyileştirmek için yüzde 35’e kadar daha geniş bir diyafram açıklığına sahip olacağı tahminler arasında.

Apple’ın her sene büyük eleştiri konusu haline gelen batarya ömrü için de iyileştirmeye gittiği de düşünülüyor. iPhone 12 Pro ve Pro Max modelleri için Apple’ın batarya ömrünü yaklaşık 1 saat kadar arttırdığı Weinbach’ın iddiaları arasında.

iphone 12 modelleri, iphone 12 kamera, iphone 12 dijital yakınlaştırma, yeni iphone, iphone 12 lansmanı

Apple’ın Face ID’nin daha hızlı çalışmasını sağlayacak dinamik bölgeleme algoritamasını, iPhone 12 modelleri ile birlikte sunması da bekleniyor. Özellikle iPhone 12 Mini’nin daha küçük bir çentik ile karşımıza çıkması bekleniyor.

Apple’ın bu küçük çentikte TrueDepth kamerasının doğru bir şekilde çalışmak için bu algoritmayı kullanacağı düşünülüyor. Sizce yaklaşan iPhone 12 lansmanı ile Apple beklentileri karşılayabilecek mi? Yorumlarınızı bekliyoruz.

iPhone 12iPhone 12 özellikleriiphone 12 bataryaiphone 12 dijital yakınlaştırmaiPhone 12 kameraiphone 12 lansmanıiphone 12 mini özellikleriiphone 12 modelleriiPhone 12 Pro özellikleriiphone 12 pro max özellikleriiPhone 12 sızıntıiphone 12 sızıntılar

Kaynak :shiftdelete

Check Also

Telefonu webcam olarak kullanma nasıl yapılır?

Koronavirüs salgını hasebiyle uzaktan eğitim / çalışma düzenine geçtiğimiz Bu sıralar görüntülü görüşmelere sıkça katılmamız …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir