Ana Sayfa / Akıllı Telefon / iPhone 12 serisinde ortaya çıkan sorunlar

iPhone 12 serisinde ortaya çıkan sorunlar

iPhone 12 ailesinin tanıtılmasının üzerinden 1 aydan fazla geçmiş olmasına rağmen ilk kullanıcıların yaşadığı sorunlar gündeme gelmeye başladı. Daha önce köşeli kenarları sebebiyle el kestiği söylenen iPhone 12’ler için, bazı yazılım sorunları da gündeme gelmişti. İşte iPhone 12 kullanıcılarının yaşadığı sorunlar ve olası çözümleri:

iPhone 12 kullanıcılarının yaşadığı sorunlar

PiunikaWeb tarafından iPhone 12 kullanıcılarının yaşadığı sorunlar sıralandı. 13 Ekim tarihinde resmî olarak tanıtılan iPhone 12 serisi, birkaç ilke ev sahipliği yaptı. Şimdiye kadarki en büyük ekranlı iPhone olan 6.7 inçlik iPhone 12 Pro Max‘in yanı sıra dört farklı model ile karşımıza çıkan Apple, kısa sürede sorunlar ile de gündeme geldi.

iPhone serisinin satışa çıkan ilk iki modeli olan iPhone 12 ve iPhone 12 Pro, kullanıcılara ulaşırken tanıtımından yaklaşık bir ay sonra da iPhone 12 Pro Max ve iPhone 12 Mini modelleri satışa çıktı. Apple ilk kez bütün telefon modelleri için ekran tarafında OLED’i tercih etti. Gelelim kısa süre geçmiş olmasına rağmen kullanıcıların yaşadığı bazı sorunlara…

iPhone 12 kullanıcılarının yaşadığı sorunlar

Apple’ın iPhone tarafında başına bela olan pil sorunu maalesef iPhone 12 ile de gündeme geldi. iPhone 12’nin bataryasında yaşanan sorunlara ek olarak telefon aşırı ısınıyor ve bazı etkinleştirememe sorunları kullanıcıların yaşadığı sorunlardan yalnızca bazıları oluyor.

Yazılım tarafında gerçekleşen sorunları Apple güncelleme ile halletmeye çalışıyor. Düzenli yazılım güncellemeleriyle karşımıza çıkan şirket, halen çözülememiş bazı yazılım sorunlarını da gelecek yamalar ile güncellemesi bekleniyor. 30 Kasım’da gelen ilk güncelleme iPhone 12 kullanıcılarına görüntülü konuşma uygulamasında yaşanan bozuk görüntünün önüne geçiliyor. Bunun yanı sıra mikrofon tarafında da yaşanan aksaklık güncelleme ile çözülüyor.

İkinci güncelleme ise 1 Aralık(bugün) geldi. Bu güncellemenin çözmeyi hedeflediği sorunsa; Instagram, Snapchat ve diğer platformlarda video paylaşmaya başlayan bazı iPhone 12 kullanıcılarının söz konusu uygulamalarda paylaştıkları videoların bozuk olmasına yönelik.

iPhone 12 serisinde yaşanan diğer sorunlar ise şu şekilde:

iPhone 12 kullanıcılarının yaşadığı sorunlar

Tüm iPhone 12 ailesinde: Resmî olarak onaylanmayan ancak kullanıcıların bekleme modunda pillerinin kısa sürede bittiğini bildirmesi yer alıyorken, bir diğer yandan yaşanan aşırı ısınma sorununa çözüm için güncelleme sunuldu. Kamera merceğinde parlama sorununa da çözüm sunuldu.

iPhone 12 Pro: Ekran titremesi sorununa olası bir düzeltme yayımlandı. Yüzde 90’nın altındaki parlaklıkta yaşanan sorunun aksine resmî olarak onaylanmayan ancak yakın mesafeden kamera odaklanması sorununa çözüm daha sunulmadı.

Düzeltilmeyen veya onaylanmayan diğer hatalar:

iPhone 12 Pro: Hoparlörde çatırtı sesi(onaylanmadı), kablosuz şarj sorunu(düzeltilmedi), bazı uygulamalarda etkinleştirme sorunları(çözüm sunuluyor).

Tüm iPhone 12 ailesinde: Kilit ve klavye sesi sorunları ve kısa mesaj sorunları, Facetime gibi görüntülü arama uygulamalarında yaşanan sorunlar(onaylanmadı), Intagram’daki ve diğer uygulamalardaki bazı görüntü sorunları(çözüm sunuluyor.)

Apple güncellemeiPhone 12iPhone 12 kullanıcılarının yaşadığı sorunlariPhone 12 kullanıcılarının yaşadığı sorunlar ve olası çözümleriiPhone 12 ProiPhone 12 sorunları

Kaynak :shiftdelete

Check Also

Telefonu webcam olarak kullanma nasıl yapılır?

Koronavirüs salgını hasebiyle uzaktan eğitim / çalışma düzenine geçtiğimiz Bu sıralar görüntülü görüşmelere sıkça katılmamız …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir