Ana Sayfa / Akıllı Telefon / iPhone SE DxOMark skoru güncellendi! İşte yeni puanı

iPhone SE DxOMark skoru güncellendi! İşte yeni puanı

Apple tarafından bu sene tanıtılan cihazlardan biri var olan iPhone SE 2020, kamera performansı amaciyla DxOMark tarafından derecelendirilmişti. ama iPhone SE DxOMark skoru güncellendi. Cihazın yeni puanı ise önceki neticesi arkada bıraktı.

iPhone SE 2020 DxOMark neticesi değişti! Cihazın puanı arttı

Telefonun değişen skorundan evvel kısaca kamera özelliklerini hatırlayalım. Bu cihazın art tarafında bulunan ve çözünürlüğü 12 Megapiksel olan kamera, f/1.8 diyafram özelliğine sahip. Ayrıca 4K 60 FPS video çekebilen bu kamera, 6 farklı portre modunu çalıştırabiliyor ve HDR teknolojisini kullanıyor. Ön tarafta ise 7 Megapiksel çözünürlüğünde f/2.2 diyafram değerine sahip tek kamera bulunuyor.

iPhone SE 2020 DxOMark skoru 101 olarak açıklanmıştı. Öncelikle fotoğraflar amaciyla 103, video performansı amaciyla ise 98 nokta verilen cihazın skoru güncellendi ve bu puanlarda artış görüyoruz. Cihazın yeni skoru vasati 103 olurken; fotoğraflar amaciyla 108, video amaciyla ise 105 oldu. Telefonun güncellenmiş puanı amaciyla detayları aşağıdaki görselde görebilirsiniz.

iPhone SE 2020 DxOMark

Diğer istikametten cihazın DxOMark puanı güncellenmesine karşın listenin üst sıralarına yükselemediğini görüyoruz. Listenin tepesindeki cihazlara bakacak olursak; ilk sırada 136 nokta ile Huawei Mate 40 Pro, ikinci sırada 133 nokta ile Xiaomi Mi 10 Ultra ve üçüncü sırada ise 132 nokta ile Huawei Mate 40 yer alıyor.

Ayrıca DxOMark’ta şu anda evvel 10’da bulunan tek Apple cihazı ise 124 puanla 9. sıradaki iPhone 11 Pro Max oldu.

AppleiPhone SE 2020 DXOMarkiPhone SE DxOMarkiPhone SE DxOMark skoru güncellendi

Check Also

Telefonu webcam olarak kullanma nasıl yapılır?

Koronavirüs salgını hasebiyle uzaktan eğitim / çalışma düzenine geçtiğimiz Bu sıralar görüntülü görüşmelere sıkça katılmamız …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir