Ana Sayfa / Tekno Haber / iPhone SE vs iPhone 11 – Atom karınca affeder mi?

iPhone SE vs iPhone 11 – Atom karınca affeder mi?

ShiftDelete.Net olarak iPhone 11 vs iPhone SE 2020 videosu ile karşınızdayız. Bu videomuzda hemide iPhone 11 özellikleri neler ayni vakitte da iPhone SE 2020 nitelikleri neler yakından bakıyoruz. Her iki telefonun da bizlere sunmuş olduğu değişik deneyimi karşılaştırarak size anlatacağız.

iPhone 11 vs iPhone SE 2020: Hangi telefon dahada iyi?

İPhone SE 2020, Apple’ın ahenk gösteren fiyatlı telefonu olarak karşımıza çıkıyor. Bu telefon, iPhone 11 ile aynı işlemciyi kullanıyor ve iPhone 11’den değişik Bir takım özellileri ile derhal hemen 3.000 TL ahenk gösteren ücrete satılıyor. Peki her iki telefon arasında var olan kullanıcılar hangi modeli seçenek etmeli? Dilerseniz sözü dahada çok uzatmayalım ve sizleri videomuz ile baş başa bırakalım.

iPhone SE modelini nereden satın alabilirim?

Kutu açılışını gerçekleştirdiğimiz iPhone SE modelini Hepsiburada güvencesi ile almak amaciyla buraya tıklayabilirsiniz.

iPhone 11’i nereden satın alabilirim?

Kutu açılışını gerçekleştirdiğimiz iPhone SE modelini Hepsiburada güvencesi ile almak amaciyla buraya tıklayabilirsiniz.

iPhone 11 nitelikleri kullanıcılara neler sunuyor?

6.1 ‘ büyüklüğündeki likit LCD ekran ile birlikte gelen telefonun ekranı 828 x 1792 piksel çözünürlük sunuyor. Bu da 326 ppi ekran yoğunluğu mananına geliyor. Telefonun ekran parlaklığı ise 625 nit değerine sahip. Ekranın desteklediği başka özellikler ise, True Tone, Wide Color Gamut ve 120Hz dokunma hassasiyeti olarak sıralanıyor.

Donanım özelliklerine geçecek olursak, burada karşımıza A13 Bionic adli tertemiz işlemci çıkıyor. 7nm+ teknolojisi ile üretilen bu işlemci hemide kuvvetli ayni vakitte da az güç tüketiyor. İşlemci özelliklerinde iki adet 2.65 GHz hızında çalışan çok performans çekirdeği karşımıza çıkıyor. başka dört işlemci ise 1.8 GHz hızında çalışıyor. Grafik birimi tarafında ise Apple’ın dört çekirdekli tek grafik birimi kullanılıyor. 4 GB RAM ile gelen telefonun 64 GB, 128 GB ve 256 GB olmak üzere üç değişik depolama alanı alternatifi bulunuyor.

iPhone 11 anne kamerası f/1.8 diyafram değeri ne ve 26 mm’lik geniş açılı görüşe sahip var olan telefon artık insan olmayan nesnelerin de portre resmini çekebiliyor. Arkadaki başka 12 Megapiksellik 2. kameranın diyafram değeri f/2.4 olarak, görüş açısı ise 13 milimetre olarak karşımıza çıkıyor. takriben 123 derecelik açılarla resim çekebilen bu kamera sayesinde iPhone 11 artık geniş açılı fotoğrafların üstesinden gelebiliyor. Önde de tekrar 12 Megapiksel çözünürlüğünde kamera kullanılıyor. Diyafram değeri f/2.2 var olan kameranın 23 mm’lik görüş açısı bulunuyor. ToF 3D kamera da öndeki kamera sisteminde bulunuyor.

Arkadaki kamera ile 4K çözünürlüğünde 30 FPS ve 60 FPS video kaydı uygulamak mümkün. Ayrıca, 1080p 30 FPS, 60 FPS, 120 FPS ve 240 FPS çekimler yapılabiliyor. HDR ve stereo ses kaydı da mevcut. Ön kamera ile de 4K 60 FPS‘e civarindan video kaydı yapılabiliyor. Telefon 3.110 mAh bataryaya sahip, bu batarya kutudan çıkan adaptörle üç saate yakın tek müddette şarj oluyor.

iPhone SE nitelikleri bizlere neler sunuyor?

iPhone SE tasarımı, iPhone 8 ile Tamamiyle aynı. Arkası ve önü cam, yanları ise alüminyum var olan telefonun kalınlığı 7.3 mm, ağırlığı ise 148 gram. Apple’ın uygun fiyatlı telefonunun ekranı 4.7 ‘ büyüklüğünde. Bu ekran 750×1334çözünürlüğe sahip. Telefonda kullanılan Touch ID teknolojisi ile birlikte ekran kasa oranı çentik olmamasından dolayı yüzde 65.4 oranında karşımıza çıkıyor. Ayrı olarak bu ekran, bahsettiğimiz değerler ile beraber 326 ppi değerine ulaşıyor. Telefonun ekranı 625 nitparlaklık verebiliyor.

Telefon işlemci tarafında Apple’ın en kuvvetli işlemcisi Apple A13 Bionic’i kullanıyor. Bu işlemciye, 64, 128 ve 256 GB depolama alanı boyutlarında 3 GB RAM eşlik diyor. iOS işletim sistemi, bu RAM seviyesini başarılı tek şekilde kullanabiliyor. Telefonun 2 değişik kamerası var. Arkadaki kamera 12 piksel çözünürlüğünde ve f.1/8 diyaframa sahip. Bu kamera 4K 60 FPS video çekebilmenin yanı sıra yazılımsal olarak Bir hayli kalite ile destekleniyor. tertemiz kuşak akıllı HDR gibi teknolojiler bu telefonda oldukça başarılı çalışıyor. Telefon tek kamera ile 6 değişik portre modunu çalıştırabiliyor. Telefonun önündeki kamera ise 7 piksel çözünürlüğünde ve f.2/2 diyaframa sahip. Bu ön kamera ile de portre resimleri çekebilmek mümkün.

Telefonun 1821 mAh büyüklüğünde tek bataryası bulunuyor. Bu batarya kutudan çıkan şarj aleti ile 2 saat civarında dolarken, ayrı tek hızlı şarj aleti almanız vaziyetinde telefonu dahada hızlı şarj etmek mümkün. Telefonun nihayet olarak bağlantı tarafına bakacak olursak, 5G desteği olmadığını ama tertemiz bir teknoloji diyebileceğimiz Wi-Fi 6 teknolojisini bu telefonda görebiliyoruz.

iPhone SE’yi nereden satın alabilirim?

Kutu açılışını gerçekleştirdiğimiz iPhone SE modelini Hepsiburada güvencesi ile almak amaciyla buraya tıklayabilirsiniz.

iphone 11iPhone 11 özellikleriiPhone 11 kamerasıiPhone 11 karşılaştırmaiPhone 11 se karşılaştırmaiPhone 11 shiftdeletenenetiPhone 11 tasarımıiPhone 11 vs iPhone SEiPhone se 2020iphone se 2020 özellikleriiPhone SE 2020 karşılaştırmaiPhone SE 2020 shiftdeletenetiPhone SE 2020 vsiPhone SE 2020 vs iPhone 11

Check Also

Türk savunma sanayinden Azerbaycan mesajı!

İnsansız sema araçları ve çalisan taşıyıcılar başta olmak üzere Türkiye’nin müdafaa endüstri alanında her geçen …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir