Ana Sayfa / Donanım / İşlemci satın alma rehberi! Doğru işlemci nasıl seçilir?

İşlemci satın alma rehberi! Doğru işlemci nasıl seçilir?

Günümüzde Bir hayli insan, hazır sistemler adina bilgisayarlarını kendisinin zevklerine göre toplamayı seçenek ediyor. Toplama bilgisayarlar da bu kadar popüler olmuşken, pc parçalarından anlamayan kişiler amaciyla bu işlem karışık hale gelebiliyor. Size en ahenk gösteren işlemci nasıl seçilir, hangi işlemci ile maksimum verimi alırsınız benzeri suallerin Cevabını ise hazırladığımız işlemci satın alma rehberi ile cevaplandıracağız. İyi okumalar.

Eğer pc toplamayı düşünüyorsanız ve çoklukla Bir hayli fikriniz yoksa, SDN Forum üzerinden mevzu açabilirsiniz.

İşlemci satın alma kılavuzu ile doğru işlemciyi seçin

Konu işlemci seçimine geldiği zaman, aslında Bir hayli mühim görünmese de işlemciler bütün sistemin akışını tek başına değiştirebilecek cinsten donanımlardır. Zira işlemci seçimine göre tek sistem suanki ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde kurulabileceği benzeri aynı sistem, geleceğe dönük olması amaciyla de tasarlanabilir.

İşlemci tercihi denilince de akla AMD ve Intel geliyor. Birbirlerine göre değişik avantajlar bulunduran bu markalar amaciyla ayrıntılı tek değerlendirmeyi de size sunacağız. Dilerseniz dahada çok uzatmadan rehberimize geçelim.

Sistemin aciliyet durumu

İşlemci satın alma kılavuzu konumuzun bu kısmında, toplayacağınız bilgisayarın aciliyetini ele alacağız. Dolar ve avro kurları da devamlı olarak artış gösterdiği için, seçiminizi bir anca önce uygulamak mantıklı olabilir. özellikle de düşük ve ortada bütçede sistem toplayacaksanız, kur değerleri hasebiyle Daha donanım parçalarının ücretleri artmadan sistem toplamak oldukça işinize yarabilir. eğer şu vakit amaciyla sistem toplamayı planlıyorsanız, Intel işlemcili tek bilgisayar toplamak sizin amaciyla netlikle dahada iyi olacaktır.

Peki neden Intel öneriyoruz? takriben üç piyasaya sürülen 10. kuşak Comet Lake işlemciler, fiyatlarına göre oldukça iyi tek çekirdek performansı sunuyor. bunun için ekstradan AMD’nin işlemci pazarını hareketlendirmesi neticesi Intel, bütün serilerinin çekirdek ve izlek sayılarında artışa gitti. bu erken 10. kuşak bir i5 işlemci almaya kalktığınız zaman, 6 çekirdek / 12 izlek tasarımını görüyoruz. hemide oyun oynayabilir ayni vakitte da kolayca yayın yapabilirsiniz. Tekli çekirdekte önde var olan Intel işlemciler, çoklu çekirdekte de AMD’ye yaklaşmış durumda.

Ancak belli tek süre dahada vaktiniz varsa, 4. kuşak Ryzen işlemcileri bekleyebilirsiniz. Kasım ayının başlarında tanıtılacak var olan işlemciler, yaklaşık yüzde 20 performans artışı yaşayacak. Üstelik AMD, 4000 serisinde mikro mimariyi değiştirmeye karar verdi. Bu sayede her işlemcide ortalama yüzde 20 maliyet tasarrufu yapan şirket, ahenk gösteren ücrete çok performanslı işlemciler sunabilecek. hemide tekli ayni vakitte da çoklu çekirdek performansının Intel’den dahada iyi olması beklenen tertemiz Ryzen işlemciler, B550 ve X570 anakartlar ile iyi tek seçenek olacaktır.

Amdintelİşlemci rehberiİşlemci satın alma rehberiİşlemci tercihi

Check Also

NVIDIA GeForce RTX 3080 performans testi ortaya çıktı

NVIDIA GeForce RTX 3080 performans testi , Geekbench üzerinde alana çıktı. Masaüstü bilgisayarlar amaciyla olduğu …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir