Ana Sayfa / Tekno Haber / İstanbul’un Corona virüs bağışıklık oranı açıklandı

İstanbul’un Corona virüs bağışıklık oranı açıklandı

Corona virüsü ile halâ ugras ederken her geçen vakit tertemiz gelişmelerle karşılaşıyoruz. Yakın tek vakit evvel alınan tedbirler kapsamında bayram süresince Türkiye’nin 81 şehrinde sokağa çıkma yasağı duyuru edilmişti. Türkiye’deki olay sayılarının azaldığını  gösteren rakamlar ise huzurlu nefes almayı sağlıyor ama Daha riskler bulunuyor. Uzmanların ikazlarına kulak asmak gerekiyor. Bu kapsamda maksimum olay sayısının görüldüğü İstanbul amaciyla Corona virüs bağışıklık oranı açıklandı.

İstanbul amaciyla Corona virüs bağışıklık oranı nasıl?

Salgına karşı alınan önlemlere ekstradan İstanbul neden nüfus kalabalıklığı gerekse hergün etkin çalışan sayısının çok olmasıyla birlikte olay sayısının en yüksük olduğu şehirler arasında yer alıyor. Bu da akıllara acep İstanbul’un virüse karşı bağışıklığı mı düşük suallerini getiriyor. Bu ve benzeyen sualleri cevaplandırmak üzere Sözcü TV’de Nevşin Mengü ile Özel Haber’e ülkemiz bilim Akademisi üyesi Prof. Önder Ergönül konuk oldu.

İstanbul’da Corona virüsü bağışıklık oranının yüzde 15 civarında olduğunu aktaran Prof. Ergönül: “Dünya genelinde de nispet bu civarda. nispet yüzde 60 olduğunda Sahiden hastalığa karşı bağışlık kazanmış olacağız” diyor.

Nevşin Mengü’nün sualleri karşısında yanıtlar veren Prof. Önder Ergönül konuşmasına şu sözlerle ayni ritimde devam etti:

‘’Ölüm ve olay sayılarının düşmesiyle birlikte bu deney yanılma yoluyla tatbik edilen yolları doğal karşılıyorum. Ama AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ ve başka ani çok memleket tek vakit evvel normale dönmek amaciyla bu metodu agresifçe kullanıyor. Artık virüs evvel vakitlerde olduğu benzeri tepe noktasını görmez, hatri sayilir büyüklükte tek dalgalanma olmasını beklemiyorum.

Normalleşme sürecinde bulaş azalmasa dahi artık hastalık tanındı, biliniyor. Bağışıklık oranı İstanbul’da yüzde 15 civarında. hayat genelinde de nispet bu civarda. nispet yüzde 60 olduğunda Sahiden hastalığa karşı bağışlık kazanmış olacağız.’’

Yani Prof. Önder Ergönül kısaca en azından bağışıklık noktasında dahada yolumuz olduğunu söylüyor.

corona virüsüİstanbul corona bağışıklığıİstanbul corona virüsüİstanbul amaciyla Corona virüs bağışıklık oranıİstanbul amaciyla Corona virüs bağışıklık oranı kaç

Check Also

Türk savunma sanayinden Azerbaycan mesajı!

İnsansız sema araçları ve çalisan taşıyıcılar başta olmak üzere Türkiye’nin müdafaa endüstri alanında her geçen …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir