Ana Sayfa / Oyun / İşte Epic Games’in verdiği oyunların toplam değeri!

İşte Epic Games’in verdiği oyunların toplam değeri!

Epic Games, bu zamana kadar birçok kayda değer oyunu ücretsiz şekilde sunmuştu. Gelen bilgiler doğrultusunda, Epic Games ücretsiz oyun verme politikasını uzun bir süre daha devam ettirecek. Bunun yanında 60 TL değerindeki kuponlarıyla da, kullanıcılarını memnun etmeye çalışmıştı. Geçtiğimiz günlerde GTA V’in ücretsiz verilmesi ile birlikte, birçok oyuncu bu kampanyadan yararlanmıştı. Şirketin, bu zamana kadar ücretsiz bir şekilde verdiği oyunların toplam değeri ise hesaplandı.

GTA V’in ücretsiz verilmesinin ardından talepler o kadar yoğundu ki, Epic Games sunucularında büyük bir yavaşlama meydana gelmişti.

Epic Games ücretsiz oyun verme politikasını sürdürecek

Epic Games Store, Aralık 2018’de piyasaya sürüldüğünden beri oyunculara yaklaşık 2000 Dolar değerinde ücretsiz oyun verdi. Birçok Epic Games hesabı, ücretsiz oyunlarla dolmuş durumda. Toplamda 108 oyun ücretsiz bir şekilde verilirken, bunların net değerinin 2140.94 Dolara eşit olduğu belirtildi. GTA V’in de ücretsiz bir şekilde verilmesinin ardından, birçok oyuncu Epic Games Storu’u daha dikkatli takip edecektir.

Epic Games ücretsiz oyun haricinde kupon vermeye de devam ediyor. GTA V ile birlikte, birçok kişiye de bitiş tarihi rastgele olmak üzere 60 TL değerinde kupon dağıtıldı. Yılbaşında verilen kuponla aynı özellikte olan yeni kupon, 79.99 TL üzerindeki fiyata sahip oyunlarda kullanılabiliyor. Bu kampanyaların ardından akla gelen soru ise, şirketin Steam ile rekabeti oluyor.

Epic Games, ücretsiz oyunlar ile birlikte oyuncuların dikkatini çekse de, hala birçok oyuncu Epic Games üzerinde alışveriş yapmaktan çekiniyor. Steam’in bu konudaki avantajı ise topluluğu. Steam üzerinde bulunmayan bazı oyunlar, Epic Games Store üzerinde bulunabiliyor. Ancak Steam’in sunmuş olduğu pazar, atölye ve topluluk oyuncuları cezbeden noktalar.

Epic Games’in oyun verme politikasının en büyük kaynağı, Fortnite üzerinden kazandığı paralar. Oyun, şirketin en büyük gelir kaynağı olarak gösteriliyor.

Siz hangi platformda oyun oynamayı tercih ediyorsunuz? Oyun oynayacağınız platformu seçerken hangi kriterlere dikkat ediyorsunuz?

epic gamesEpic Games ücretsiz oyunEpic Games ücretsiz oyunların toplam değeriEpic Games Store

Kaynak :shiftdelete

Check Also

The Last of Us 2 için bir iyi ve bir kötü haber

Aldığı analiz puanları ve ele geçirdiği satış rakamları sayesinde gündemde var olan The Last of …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir