Ana Sayfa / Akıllı Telefon / Katlanabilir iPhone için yeni ekran patenti ortaya çıktı

Katlanabilir iPhone için yeni ekran patenti ortaya çıktı

Apple’ın katlanabilir iPhone modeli ile ilgili yaptığı çalışmaların detayları gündeme gelmeye devam ediyor. Kısa bir süre önce de Apple’ın yaptığı patent başvurusunun detayları ortaya çıktı. Bu patent başvurusundan anlaşıldığı kadarı ile Apple, daha dayanıklı bir katlanabilir ekran konusunda ciddi çalışmalar gerçekleştiriyor.

Katnalabilir iPhone için dayanıklı ekran patenti

İlk olarak belirtmek gerekirse Apple’ın yeni patent başvurusu hem yatay hem de dikey olarak katlanabilen akıllı telefon modellerini de kapsıyor. Bu da Apple’ın Samsung gibi iki farklı yapıdaki katlanabilir mobil cihaz ile ilgili çalışmalar yaptığı anlamına geliyor.

katlanabilir iphone

Patentlerin temel noktası ise ekranın katlanma bölümlerindeki çizikleri ve kırılmaları önlemek oluyor. Esnek ekranları daha dayanıklı hale getirecek ancak katlanmalarına herhangi bir önlem teşkil etmeyecek bir ekran kaplaması ile ilgili detaylar bulunuyor. Patent detaylarında esnek ekranın katlama noktalarında oluşan mikro çiziklerin oluşmasının önlenmesine dikkat çekildiği ifade ediliyor.

Son dönemlerde çok fazla Apple’ın katlanabilir iPhone ile ilgili olduğu düşünülen patentleri gündeme gelmeye başladı. Ancak yakın zamanda Apple’dan böyle bir cihazı duyurmasının beklenmediğini de ifade etmek gerekiyor. Anlaşıldığı kadarı ile henüz daha Apple, katlanabilir ekran teknolojisinin şu anda yeterli olduğunu düşünmüyor. Ancak bu konuda çalışmalar yapmayı da sürdürüyor.

Apple iPhoneApple katlanabilir iPhoneApple katlanabilir telefoniPhone 13katlanabilir iPhone

Kaynak :shiftdelete

Check Also

Telefonu webcam olarak kullanma nasıl yapılır?

Koronavirüs salgını hasebiyle uzaktan eğitim / çalışma düzenine geçtiğimiz Bu sıralar görüntülü görüşmelere sıkça katılmamız …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir