Ana Sayfa / Tekno Haber / Kimlik kartı ile para çekme dönemi başlıyor!

Kimlik kartı ile para çekme dönemi başlıyor!

PTT tarafından Türkiye’de evvel kez başlatılan uygulamak kapsamında TC kimlik kartına veyahut milletçe arasıdaki isimiyle tertemiz kimliğe sahip olanların kazanç çekme işlemlerini rastgele ek tek karta neden kalmadan gerçekleştirmesi artık mümkün.

PTT’den kimlik kartı ile kazanç çekme uygulaması!

Tabi, şu anda kullanım alanı kısıtlı. izaha göre Aile, Çalışma ve yasamsal Hizmetler Bakanlığı tarafından ahenk gösteren ücret İstikrar Kalkanı Paketi Destek Programı çerçevesinde verilen yasamsal yardım ve doğum yardımı ile İŞKUR ödemelerini almaya dogruluk galip gelen vatandaşların, PTT’ye gitmesine neden kalmayacak.

Kimlik kartlarını üzerinde bulunan çip sayesinde ATM’de kullanmak mümkün vaziyete geldi. PTT hesabı olup olmadığına bakılmaksızın, TC Kimlik Kartı ve Nüfus Müdürlükleri’nden kimliği teslim alırken verilen şifre kullanılarak yatırılan bu ödemeler ATM’den çekilebilecek.

Şifresini hatırlamayan kişilerin işlemlerini PTT iş yerlerinden gerçekleştirmesi gerekiyor. Ödeme tarihlerinin SMS ile gsm telefonlarına gönderileceği belirtildi. Ülke genelinde bulunan dört bine yakın PTT ATM’sinin itinali olarak dezenfekte edildiği vurgulandı.

Kimlik kartı ile kazanç çekme uygulamasının başlatılacak olması ile alakalı ne düşünüyorsunuz?

kimlik kartıkimlik kartı ile kazanç çekmepttptt atmtc kimlik kartı

Check Also

Türk savunma sanayinden Azerbaycan mesajı!

İnsansız sema araçları ve çalisan taşıyıcılar başta olmak üzere Türkiye’nin müdafaa endüstri alanında her geçen …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir