Ana Sayfa / Teknoloji / Lamborghini’den elektrikli otomobil atağı-hemen incele

Lamborghini’den elektrikli otomobil atağı-hemen incele

İtalyan vip araç firması Lamborghini, evvel elektrikli süper otomobili üzerindeki tasarılarını açıkladı. Şirket, tek sonraki ani çok sene içinde var serilerini de hibritlemeyi planlıyor.

İtalyan şirket yaptığı açıklamada, evvel elektrikli otomobilinin 2025‘ten bu yana piyasaya sürüleceğini açıkladı. Şirket Ayrı olarak var araçlarının tamamının 2024’ün nihayetinde gazlı-elektrikli hibrit versiyonlarını piyasaya sürecek. On senelik tasarının nihayetinde ise şirket Tamamiyle elektrikli modelini satışa sunacak.

Lamborghini var modellerini de elektrikli olarak piyasaya sürecek

Şirketin açıklamaları, Huracan, Urus ve sınırlı imalat var olan Sian modelinin hibrit versiyonlarının tek sonraki üç sene içinde yollarda olacağı mananına geliyor. başka spor oto şirketleri gibi, Lamborghini de çok sesle V8 ve V12 motorları istek eden sadık müşterilerini dışlamaktan çekindiği amaciyla elektrikli oto tasarılarını benimsemekte geç davrandı.

lamborghini-elektrikli-otomobil-planlarini-acikladi

Ancak hayat çapında sıkılaşan emisyon düzenlemeleri ve dünyanın en hızlı otomobillerinden bazılarına rakip var olan elektrikli motorlar Lamborghini‘nin algısında değişikliğe gittiği mananına geliyor.

Yeni planlarıyla alakalı konuşan CEO Stephan Winkelmann, müşterilerinin tek elektrikli süper oto ile alakalı neyi ahenk gösteren bulacakları sorulduğunda “Elbette tork ve ivme önemlidir. ama tertemiz otomobiller vites değiştirildiğinde sabit tek eğriye sahip olunmasına yardım edecek. Ki bu benim görüşüme göre kullanıcıların en çok onay edeceği şey olacak” ifadelerini kullandı.

Lamborghini‘nin bu planı rakiplerinin elektrikli oto adımlarından ardindan geldi. Ferrari evvel elektrikli modelini 2025‘te piyasaya çıkaracağını duyurdu. Drako, Aston Martin ve Rimac benzeri başka şirketler de elektrikli süper otomobiller üzerinde çalıştığını duyurdu. Öte istikametten Lamborghini‘nin vakit şirketi var olan olan Volkswagen Group, elektrikli otomobiller amaciyla 16 milyar Euro harcayacağını ve içten yanmalı motorların üretiminin durdurulacağını söyledi.

elektrikli otomobillamborghiniLamborghini elektrikli otomobilotomobil

Check Also

iPhone’lara gelen “Evde kal” uyarısının Vodafone’da yaşanan teknik arızdan kaynaklandığı öğrenildi-hemen incele

Türkiye'deki bazı iPhone kullanıcıları bu sabah telefonlarına gelen "Evde kal Türkiye" bildirimi yüzünden şaşkınlığa uğradı. Yüksek bir alarm sesiyle birlikte üst üste gelen bildirimleri susturamayan kullanıcılar sosyal medyadan isyan etti. Operatör sağlayıcısı Vodafone, bildirimin kendi teknik hataları yüzünden kaynaklandığını söyleyerek özürlerini iletti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir