Ana Sayfa / Akıllı Telefon / MediaTek Dimensity 1000C 5G tanıtıldı

MediaTek Dimensity 1000C 5G tanıtıldı

MediaTek Dimensity 1000C 5G mobil işlemcisi tanıtıldı. Şirket bu tertemiz serinin, gelişmiş suni zekâ yetenekleri, gelişmiş ekran nitelikleri ve birinci derslik 5G tecrübeleri sunduğunu söylüyor. Şirket, ABD’de MediaTek ile çalışan evvel 5G akıllı telefon var olan LG Velvet‘in bu tertemiz işlemci ile T-Mobile’ın memleket çapındaki 5G ağında satışa sunulacağını da duyurdu. 10 Eylül’den bu yana ABD’de satışa sunulacak.

MediaTek Dimensity 1000C 5G tanıtıldı

MediaTek Dimensity 1000C, 5G bağlantı teknolojisini destekleyen Dimensity yonga setlerine katılıyor. Mobil işlemcinin en mühim tarafı ABD’deki MediaTek destekli evvel 5G telefonun içinde yer alacak yonga seti de olması.

T-Mobile Ürün Geliştirme reis Yardımcısı Ryan Sullivan: “Dünyanın evvel bağımsız 5G veri akışından Amerika’daki evvel 5G yonga setinde iş birliğine kadar, T-Mobile ve MediaTek 5G inovasyonunu ileriye taşımak amaciyla ortaklık kurdu” diyor.

MediaTek Dimensity 1000C 5G

Octa çekirdekli Dimensity 1000C, 7nm’lik tek işlem üstüne inşa edildi. İşlemci, 2GHz’de dört ARM Cortex-A77 ve 2GHz’de saat hızına sahip dört ARM Cortex-A55 çok randımanlı çekirdek kullanıyor. Ayrı olarak grafikler amaciyla ARM Mali-G57 MC5 GPU‘ya da sahip.

Optik açısından Dimensity 1000C, çözünürlüğü 64 piksel civarindan var olan telefonların kameraları amaciyla veyahut çift 32 piksel + 16 piksel kamera kurulumlarıyla ahenk gösteren çalışıyor. Video bokeh, EIS ve dahada fazlası benzeri özelliklerin yanı sıra 4K video çekmeyi de destekliyor. İsimlendirmesinde de geçen  WiFi 5’i destekliyor ve aynı zamanda da Bluetooth 5.1 desteği bulunuyor.

Bunların da yanında Netflix amaciyla AV1 HDR’ı ve YouTube amaciyla AV1 kodeklerini destekliyor. MediaTek Ayrı olarak AV1 akışını mobil tarafa taşımak amaciyla de Twitch ile birlikte çalışıyor. Ses tarafında ise çift sesli uyandırma ve çift ekranı da destekliyor. Bakalım ilerleyen günlerde hangi telefon yeni sezon modelleri amaciyla kullanılacak.

LG Velvet MediaTek Dimensity 1000C 5GMediaTek Dimensity 1000C 5GMediaTek Dimensity 1000C 5G özellikleriMediaTek Dimensity 1000C 5G hangi telefonlarda kullanılacakMediaTek Dimensity 1000C 5G tanıtıldı

Check Also

Telefonu webcam olarak kullanma nasıl yapılır?

Koronavirüs salgını hasebiyle uzaktan eğitim / çalışma düzenine geçtiğimiz Bu sıralar görüntülü görüşmelere sıkça katılmamız …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir