Ana Sayfa / Akıllı Telefon / MediaTek MT6893 performans testi ortaya çıktı

MediaTek MT6893 performans testi ortaya çıktı

Mobil işlemci üretiminde dikkat çekmeye süre gelen MediaTek, MT6893 modelinin performans testi ile de gündem oldu. Üst segment modeller amaciyla de işlemci üretimine hız veren firma, tertemiz modele ait performans testi sonuçlarında da şaşırttı.

Qualcomm imalatı Snapdragon işlemcilerin üst modelleri, performans ile alakalı zirve konumda. ama MediaTek de nihayet vakitlerdeki başarılı modellerin üretimini sürdürüyor. Gelen haberlere göre MediaTek MT6893, Snapdragon 865 ile yarış halinde.

MediaTek MT6893 performans testi

Söz konusu modele ait performans testi verileri Geekbench 4.0 amaciyla çıkmıştı. ama şimdi alana çıkan bilgilerde, modelin dahada tertemiz sürüm var olan Geekbench 5.2.5 testine girdiği görülüyor. MediaTek’in dikkat çeken işlemcisinin, bilinmeyen tek akıllı telefonda girdiği tekli işlem performans testinde 886 nokta ve çoklu işlem testinde 2948 nokta aldığı görülüyor. Özellikler amaciyla de 3.0 GHz hızında çalışan Cortex-A78 ve 2.0 GHz hızında çalışan Cortex-A55 çekirdek verileri var.

MediaTek MT6893 performans testi amaciyla öne çıkan değerler, Redmi K30 Ultra ile teste giren MediaTek Dimensity 1000 Plus ile karşılaştırıldı. Bu işlemcinin tekli işlem testinde 765 nokta ve çoklu işlem testinde 2874 nokta aldığı biliniyor. Böylelikle istikbal var olan işlemcinin, kullanımda var olan işlemciye göre dahada çok performanslı olduğu görülüyor.

MediaTek MT6893 performans testi

Snapdragon ise aynı testte tekli işlem testinde 886 nokta ve çoklu işlem testinde 3104 nokta almıştı. İşlemci, bu teste OnePlus 8 ile girmişti.

Habere mevzu var olan işlemcinin üretiminde TSMC’nin de rolü olduğu aktarılıyor. 6 nm fabrikasyon zamani bulunan model, LPDDR5 RAM ve UFS 3.0 desteğini de kullanıcılarla buluşturacak. Ayrı olarak bu işlemciye sahip var olan modellerin, Snapdragon 865’e sahip var olan modellere göre dahada ahenk gösteren fiyatlı olacağım söyleniyor.

işlemciMediaTekMediaTek MT6893mediatek mt6893 performans testimobil işlemci

Check Also

Telefonu webcam olarak kullanma nasıl yapılır?

Koronavirüs salgını hasebiyle uzaktan eğitim / çalışma düzenine geçtiğimiz Bu sıralar görüntülü görüşmelere sıkça katılmamız …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir