Ana Sayfa / Tekno Haber / Mobil İş İstasyonu: Dell Precision 5540

Mobil İş İstasyonu: Dell Precision 5540

Mobil iş istasyonu Dell Precision 5540 analiz videosu ile karşınızdayız. Bu videomuzda Dell’in en hafif iş istasyonu var olan Precision 5540 özellikleri ile alakalı detaylara yakından bakıyoruz ve kullandığımız süre süresince nasıl tek deney yaşadığımızı size aktarıyoruz.

Mobil iş istasyonu Dell Precision 5540 inceleme

Mobil iş istasyonu dendiğinde akla ağır ve hantal cihazlar geliyor. 1.7 kilogramlık Precision 5540 ise bu algıyı yıkacak cinsten. Peki, bu mobil iş istasyonu neler sunuyor?

Dilerseniz lafı dahada çok uzatmadan sizleri bu analiz videosu ile baş başa bırakalım. İyi seyirler…

Dell Precision 5540 özellikleri

Dell Precision 5540 özellikleri ile alakalı detaylara evvel olarak tasarımdan başlayalım. laptop bilgisayarın kapağını kaldırdığımız kullanıcıyı motive eden tek yapı ile karşılaştığımızı söyleyebiliriz. art aydınlatmalı tek klavye ile gelen laptop bilgisayarın tuşları da oldukça Suskun çalışıyor. Kullanılan malzemelerin de üst düzey olduğunu belirtelim. Klavye, klavyenin çevresi ve ekranın bütünleşik yapısı da tekrar müspet tek etki yaratıyor.

Mobil iş istasyonu direk profesyonellere hitap ediyor. Bunun amaciyla yapılan işin çıktısının gerçekçi ve doğru alınması nihayet derece önemli. Full HD ekran ile gelen bilgisayarın Ayrı olarak 4K seçeneği de mevcut. 4K var olan ekranın dokunmatik olduğunu da belirtelim. aynı zamanda DCI-P3 ahenk gösteren tek ekran olduğununda altını çizelim.

Bilgisayardaki touchpad oldukça duygulu ve etkileşimi yüksek. Bu da mouse’a var olan ihtiyacı ortadan kaldırıyor. Ayrı olarak klavyenin sağ üzerinde tek parmak izi okuyucusu olduğunu da belirtelim. Ayrı olarak kamerada surat tanıma sistemi olduğunu da belirtelim.

Bilgisayarın sağ tarafında tek adet kart okuyucu var. Onun derhal yanında ise USB 3.1 girişi konumlanıyor. Bu da hızlı veri transferini sağlıyor. Bunun derhal yanında ise bataryanın ne civarindan kaldığını gösteren tek buton bulunuyor. Bilgisayarın kapağını açmadan bu buton sayesinde şarj seviyesi görünebiliyor. başka tarafta ise tek Thunderbold üç girişini görüyoruz. Bu giriş üzerinden bilgisayarı şarj edebiliyoruz. Bu tarafta Ayrı olarak HDMI ve USB 3.1 girişi de bulunuyor.

Precision 5540’ın ekranını dahada hatri sayilir büyüklükte tek ekrana aktarmak istediğinizde bu görüntüyü 4K 60 FPS olarak alabiliyorsunuz.

Çift fanlı mobil iş istasyonu, gereksinim duyulan performans adina getirilirken çok fazla ısınma veyahut gürültü çıkarma vaziyeti da mevzubahis değil.

Birden çok mikrofona sahip var olan bilgisayar, direk ses odaklanıyor. Bu da konferans görüşmelerini dahada kaliteli vaziyete getiriyor.

Mobil iş istasyonu Windows 10 Pro ile geliyor.

Precision 5540 donanım özellikleri

Donanım tarafına baktığımızda bizi değişik seçenekler karşılıyor. Bizim deneyimlediğimi iş istasyonunda Intel i5 9400H işlemci görev alıyor. Ancak, ihtiyaca göre pc konfigüre edilebiliyor. başka seçenekler ise şöyle;

8 çekirdekli Intel i9 9980HK ve 6 çekirdekli Intel Xeon E-2276M.

İşlemci ile birlikte mühim var olan tek başka nokta ise elbette grafik ünitesi. Intel UHD Graphics 630 seçeneğinin yanında GDDR5 destekli NVIDIA Quadro T1000 4GB ve NVIDIA Quadro T2000 Max-Q grafik ünitesinden tek tanesini de seçmek mümkün.

RAM de elbette artırılabilir durumda. 8 GB RAM’den 64 GB RAM’a civarindan geniş tek skala sunuluyor.

Bilgisayarda 2.5 inçlik 500 GB’lik depolama ünitesinden iki TB’lik SSD seçeneklerine civarindan da geniş tek depolama alanı alternatifi olduğunu belirtelim.

Gelelim bataryaya.

Dizüstü bilgisayarda 6 hücreli 97 Whr ExpressCharge özellikli tek batarya kullanılıyor. Bu batarya hızlı şarj da destekli.

Bağlantı seçeneklerine baktığımızda karşımıza şunlar çıkıyor;

Intel Dual Band Wireless
AC 9260 802.11 ac MU-MIMO 2×2
Bluetooth 5.0

delldell mobil iş istasyonudell precisionDell Precision 5540Dell Precision 5540 özellikleriDell Precision 5540 fiyatıDell Precision 5540 incelemeDell Precision 5540 nasıl tek bilgisayarmobil iş istasyonumobil iş istasyonu Dell Precision 5540precision 5540

Check Also

Türk savunma sanayinden Azerbaycan mesajı!

İnsansız sema araçları ve çalisan taşıyıcılar başta olmak üzere Türkiye’nin müdafaa endüstri alanında her geçen …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir