Ana Sayfa / Donanım / Monitör alırken nelere dikkat edilmeli?

Monitör alırken nelere dikkat edilmeli?

Teknoloji ekipmanları her geçen vakit gelişmeye ve yenilenmeye ayni ritimde devam ediyor. İçerisinde bulunduğumuz dönemde özellikle kullanıcıların, dahada randımanlı çalışabilmesi ve iş akışını kontrollü yönetebilmesi yerine İhtiyaç duyulan vaziyete gelen donanımlar, aynı zamanda içinde Bir hayli detayıda barındırıyor. Satın alma noktasında önem istek eden bu detaylar özellikle ücret performans açısından önem istek eder vaziyete geldi. O nedenle bu yazımızda, en mühim teknolojik ekipmanların başında bulunan monitörü satın alırken dikkat faktörüz koşul olan noktaları derledik.

Ekran Tipi

Monitör seçimi yaparken dikkat edilmesi gerekenlerin başında evvel olarak ekran Başka bir deyişle panel tipi gelmektedir. nihayet vakitlerde piyasadaki monitörlerde yaygın olarak iki tip panel bulunuyor. Bunlardan birincisi, pahali olmayan ücret ve çok ekran yenileme hızları ile dikkat çeken TN paneldir. başka ise renk gösterimi açısından oldukça başarılı var olan ve şuurlu kullanıcıların tercihi var olan IPS paneldir. Bu panel tipi, TN panellere göre dahada düşük reaksiyon süresi ve yenileme hızlarına sahiptir.

Monitör seçimi yaparken, kullanım alanınıza göre panel seçiminizi yapmalısınız. şuurlu tek kullanıcı iseniz IPS panel, hergün kullanım amaciyla ise TN panel seçebilirsiniz.

Ekran Boyutu

Monitör seçenek ederken dikkat faktörüz koşul olan tek başka husus ise ekran boyutudur. Piyasada Bir hayli değişik boyutta ekran boyutuna sahip monitör bulunsuda, satın alım noktasında ihtiyacınıza baz alinarak seçenek yapmanız faydanıza olacaktır. Örneğin çok kapsamı geniş işleri tek arada yapmanız gerekiyorsa, 27-32 ‘ tek monitör seçenek etmelisiniz. ama hergün kullanım noktasında 24 ‘ tek monitör ihtiyacınıza cevap verecektir.

monitör

Check Also

Intel Core i7-11700K, AMD Ryzen 7 5800X’e fark attı

Intel’in Core i7-11700K Rocket Lake masaüstü işlemcisinin güncel Geekbench performans değerleri sızdırıldı. Leakbench & TUM_APISAK …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir