Ana Sayfa / Sinema / Netflix Türkiye’de günün en iyi içerikleri

Netflix Türkiye’de günün en iyi içerikleri

Dijital içerik platformu Netflix’te en çok izlenen yapımlar değişmeye devam ederken, platform yeni içerikler de eklemeyi sürdürüyor. Cinayet Süsü, platforma giriş yapmasıyla birlikte Netflix Türkiye’de günün Top 10 listesi içerikleri arasında ilk sırada yerini almıştı. Fakat son dönemde de hakkında çok konuşulan Aşk 101 dizisi, Cinayet Süsü’nden daha fazla izlenmeyi başardı. En çok izlenen içeriklerin dışında listenin sonunda sizler için bir de film önerimiz var.

Netflix Türkiye’de günün Top 10 listesi içerikleri

Sosyal medyada çok konuşulan Aşk 101, Netflix Türkiye’de günün Top 10 listesi içerikleri arasında zirvedeki yerini geçtiğimiz gün kaybetmişti. Fakat bu durum kısa sürdü. Öte yandan Netflix’in yeni içeriklerinden biri olan Into the Night da sosyal medyada hakkında olumlu konuşulan ve çok beğenilen yapımlar arasında yerini aldı.

1 – Aşk 101

Netflix’in  Türk yapımı olan bu dizisi, birbirinden farklı lise öğrencilerini konu alıyor ve tam olarak gençlik dizisi türüne karşılık geliyor. Bu yapım, yayınlanmadan önce de sosyal medyada olumlu ve olumsuz birçok tepki almıştı. Dizi, Cinayet Süsü’nün Netflix’te yer almasıyla birlikte Netflix Türkiye’de günün Top 10 listesi içerikleri arasında ilk sıradaki yerini kaybetmişti fakat bu durum birkaç gün içerisinde tekrar değişti.

Netflix Türkiye'de günün Top 10 listesi içerikleri

2 – Cinayet Süsü

Ali Atay’ın yönetmenliğini yaptığı; Uğur YücelBinnur Kaya ve Cengiz Bozkurt gibi oyunların da yer aldığı Cinayet Süsü, geçtiğimiz günlerde Netflix’in en çok izlenen içeriği olmayı başardı fakat kısa süre içerisinde ikinci sıraya geriledi. 2019 yılında gösterime giren film, beyaz perdede de başarıya ulaşmış ve 15.967.404 TL hasılat elde etmişti. Komedi türündeki bu yapımın IMDB puanı da 7,1 oldu. Bu filmde, Ali Atay’ın yönetmenliği eleştirilirken, bazı kesimler tarafından da yapım başarılı bulunuyor.

Netflix Türkiye'de günün Top 10 listesi içerikleri

3 – Into the Night

Netflix’in yeni orijinal dizilerinden olan bu yapım, geçtiğimiz günlerde listeye beşinci içerik olarak giriş yapmıştı. Belçika yapımı dizi kısa sürede beğeni topladı ve bugün en çok izlenen üçüncü içerik oldu. Bilim kurgu ve gerilim türündeki bu dizinin ilk sezonu yayımlandı ve toplam 6 bölümden oluşuyor. Bir bölümün ortalama süresi de 40 dakika olarak karşımıza çıkıyor. Ayrıca dizide yerli bir oyuncu yer alıyor, Mehmet Kurtuluş‘u (Fotoğraftaki silahlı kişi) Muhafız dizisinden de tanıyabilirsiniz.

netflixnetflix türkiyeNetflix Türkiye’de günün Top 10 listesi

Kaynak :shiftdelete

Check Also

Netflix’in ilk Türk filmi yayınlandı! İşte tepkiler

Ülkemizde Hakan Muhafız, Atiye ve Aşk 101 gibi çeşitli dizi projelerine imza atan Netflix bu …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir